Kauza Opencard pokračuje, zemětřesení se ale nekoná

V kauze okolo projektu Opencard došlo k dalšímu vývoji. Z magistrátu hlavního města Prahy odcházejí první úředníci, kteří nesou odpovědnost za fiasko projektu Opencard. Na svou funkci rezignoval vedoucí odboru informatiky Václav Kraus. Lidovečtí zastupitelé ale volají po odchodu dalších. Vyzvali k odstoupení i primátora hlavního města Pavla Béma a radní Martina Langmajera a Milana Richtera.

Odstupující Václav Kraus ale podle svého vyjádření neodchází proto, že by cítil vinu. Primátor Bém ovšem prezentuje tento odchod tak že kdyby tento úředník neodešel sám, byly by podniknuty příslušné kroky k jeho „odejití“.

Výzvu lidovců podpořil i současný předseda ČSSD Jiří Paroubek, který vyzval radu města, aby odstoupila. Následuje tak požadavek lidoveckého předsedy Cyrila svobody. Primátor Bém to ale odmítá. Odstupující Václav Karous tak zřejmě zatím bude jedinou personální obětí nepovedeného projektu Opencard.

Do hry se ale ještě může vložit policie, která prošetřuje trestní oznámení. To upozorňuje na skutečnosti vyplývající z auditu projektu Opencard, který byl nedávno zveřejněn.  Celkem je oznámení na sedm trestných činů, mimo jiné se podle ní jedná o podezření na zneužívání a porušování pravomocí veřejného činitele, porušování závazných pravidel hospodářského styku nebo zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Tento audit upozorňuje na množství chyb a přinejmenším podivný způsob zadávání a drobení zakázek mezi několik firem, které byly napojené na tento projekt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *