Coins Money Cash Savings Metal  - Ri_Ya / Pixabay

Půjčky pro každého spolehlivě vyřeší každý nenadálý výdaj

Nevyžadují osobní schůzky, nepotřebujete kvůli nim někde čekat. Přes internet to bude rychlejší!

Přichází dost nečekaně, ale musíme se s ním vypořádat co možná nejdříve. Výdaj, se kterým nikdo nepočítal, občas zaklepe na dveře a pozve se k nám do domácnosti. Co s tím? Ideálně jej vyřešit ještě dnes, už jen pro ten pověstný klid duše. Protože známí nemusí udržet tajemství a ze stejného důvodu nechceme požádat o spolupráci třeba sousedy, bylo by vhodné najít jiné řešení. Nebankovní úvěr, při kterém nemusíte vycházet z domu ani kamkoliv telefonovat je přitom dostupný dnem i nocí, stačí pouze vyplnit krátký kontaktní formulář… Pokračování článku

Víme, kam investovat, když chcete zlato s přidanou hodnotou

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Přemýšlíte o nákupu investičního zlata, ale rádi byste měli doma víc, než jen kousky drahého kovu, zatavené v akrylátu? Mohou vám pomoci zlaté mince, ovšem jen ty z produkce některé světoznámé mincovny.

Tip na zajímavou koupi zlata

Pokud vás investiční zlato zajímá, pak víte, že třetina světové produkce pochází ze švýcarského kantonu Ticino, a to konkrétně od tří rafinerií –  Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ovšem kvůli nucené dvouměsíční koronavirové odstávce je dnes na trhu jejich produktů nedostatek. Řešení ovšem mohou nabídnout stále populárnější kvalitní zlaté mince.

V porovnání s cihličkami na jejich koupi nijak netratíte, mnohdy dokonce bývají i mírně levnější, než stejně vážící švýcarský slitek. Navíc vám však dodají neodmyslitelnou sběratelskou hodnotu, a to díky použitému reliéfu. A s takovým rodinným pokladem se můžete s hrdostí pochlubit, nebo ho věnovat jako dárek svým přátelům a dobrým známým. Mince pochází od prověřené značky – Wiener Philharmoniker (Vídeňský Filharmonik) a pořídit je můžete u specialistů v pražském Obecním domě.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Proč právě drahé kovy

Podíváte-li se na vývoj světového trhu, pak zjistíte, že cena zlata stále stabilně stoupá. A nemusí jít jen o vídeňskou kvalitu. Vsadit můžete i na to americké, kanadské či australské (samozřejmě s odpovídajícími motivy). Kdy jindy investovat do zlata, než právě teď?

Jaké formy investování vynikají nad ostatní? Vedou drahé kovy

Chytrými investicemi se dnes ohání prakticky všichni – od politiků až po milovníky nezávislého cestování. Skutečnost je taková, že by si každý z nás měl (nejenom na stará kolena) vytvořit dobrou finanční rezervu, počítající s nenadálými událostmi.

Investice do stříbra a zlata jsou skvělou volbou a nezáleží na tom, zda vám učarují investiční zlaté slitky, stříbrné mince nebo prostě jen staré dobré cihličky. Drahé kovy uchovávají hodnotu vašich peněz a umožní jí konstantně růst. Zisky sice nejsou tak vysoké jako u tzv. rizikových investic, přesto vám však mohou ve vašem investičním portfoliu vytvořit onen žádaný stabilní základ, na který mohou navázat další – odvážnější finanční strategie.

Mince vs. slitky? Obě varianty mají něco do sebe

Pokud vám jde pouze a výhradně o uložení peněz do drahého kovu, budou pro vás ideální investiční stříbrné slitky nebo investiční zlato. Na druhou stranu oblíbené stříbrné a zlaté mince nabízejí navíc i sběratelskou hodnotu, jež může jejich cenu časem navýšit více, než pouhý růst ceny použitého kovu.

Nezapomeňte na to, že uplynulé hospodářské a ekonomické krize měly na hodnotu tohoto investičního prostředku jen velmi malý dopad. A jakmile odezněly, dostalo se všem trpělivým majitelům náležité odměny.

Investování do drahých kovů, které vás bude bavit

Měšcem investičních stříbrných slitků se návštěvám asi nepochlubíte, ale co takhle nádherně ražené mince? Pokud se svou sbírkou teprve začínáte, dovolte si jistou symboliku a svůj první kousek si vyberte tak, aby byl pro vás i vaše okolí skutečně jedinečný. Například teď je na webu předního obchodníka s investičními kovy v ČR AuPortal.cz k dostání stříbrná mince 2000 Schillings Elephant, vydaná k 15. výročí somálských slonů.

Je dostupná ve dvou variantách, vydaných v nákladech 15 000 a 500 kusů, a to v rámci celého světa. V Somálsku nosí sloni štěstí – tak proč byste si malý kousek nemohli uloupit i pro sebe?

Aby se SMS půjčka nestala pastí. Co je dobré vědět?

K penězům se dostanete rychle, i když vám právě odstřihli internet a rodinní známí jsou plně vytíženi. Aby se však snadná pomoc z aktuální finanční tísně neproměnila ve velkou nepříjemnost, je třeba pamatovat na několik věcí.

Okamžité peníze? Napoprvé bohužel ne…

Jestliže vám opravdu hoří termíny, nebude nejspíš oblíbená nebankovní půjčka přes SMS zprávu tím pravým řešením. Ta úplně první totiž u každého klienta zpravidla probíhá přes složenku Českou poštou. Poskytovatel je ze zákona nucen prověřit totožnost žadatele, zkontrolovat registr dlužníků, vytvořit klientský profil… Poskytnutí půjčky tak často zabere i několik dní. Musíte tedy zvážit, zda si takovou časovou prodlevu můžete dovolit.

Na druhou stranu bývá první půjčka často poskytována bez úroku (samozřejmě při včasném splácení). Další půjčky od stejné nebankovní společnosti už bývají mnohem jednodušší a peníze na váš bankovní účet opravdu dorazí do několika minut.

Půjčka pro každého? Pozor na to!

Často se SMS půjčka chlubí tím, že půjčí absolutně každému, a to bez prověřování registrů a dalších “zbytečných“ procedurálních postupů. Ano, své peníze jistě dostanete, ovšem za cenu velmi vysokých úroků – mnohem vyšších, než u klasických nebankovních půjček. Ani malé zpoždění při splácení se neodpouští a odměnou za něj bývají vysoké pokuty a penále. Snadno se tak můžete dostat do spárů obávané dluhové spirály, jež často končí osobním bankrotem.

Prodloužení termínu? Raději ne

Mezi výhody SMS půjček bývá často řazena i možnost prodloužení termínu splatnosti. Její nevýhodnost v podobě vysokých poplatků pak bývá zmíněna pouze velmi drobným písmem (v tom lepším případě). Nikdy si tedy neberte SMS půjčku ve chvíli, kdy pochybujete o své schopnosti jejího včasného splacení.

A pokud jste přesto pevně rozhodnuti, využijte možnosti porovnat úvěry a půjčky díky chytrým webovým srovnavačům. Vyzkoušet můžete například Navigatoruveru.cz.