Video: První část výstavby tunelu Blanka v Praze je hotová

Tunel Blanka v Praze

Tunel Blanka v Praze

V úterý 12. Ledna 2010 byla dokončena první část výstavby tunelu BlankaPraze tím, že byly propojeny obě části tunelu. Tunel se totiž razil ze dvou směrů a dnes došlo k jejich propojení. Je to první krok k dokončení celého tunelu, který by měl řešit problémy v dopravní situaci v Praze.

Na stavbě Pražského tunelu Blanka bylo dosaženo jednoho z důležitých milníků celé stavby tunelu. Došlo k propojení celého tunelu, který se razil zde dvou částí. Dělníkům se podvedlo téměř ideálně dodržet celou trasu a odchylka od původního plánu je pouze 12 milimetrů. Což je vzhledem k délce tunelu a hloubce pod zemí velmi dobrý výsledek.

Celý tunel by měl být dokončený a uvedený do plného provozu až v roce 2012, tedy skoro až za dva roky. Celková cena celého projektu tunelu v Praze by měla být přibližně 26 miliard korun. Tunel bude dlouhý téměř 6,5 kilometru pod zemí a na povrchu bude navazovat na přibližně 17 kilometrů dlouhou část okruhu, na které již stojí další tunely jako je Strahovský tunel a Mrázovka. Jedná se o jednu z největších podzemních staveb v České republice.

Podívejte se na video, jak vypadlo proražení tunelu Blanka v Praze

Video – Youtube (iHned.cz)

Vizualizace stavby tunelu Blanka

  1 Komentář

  1. Sang   •  

    to hanus od Dna ten film sem cekal skoro rok,bydlim v male vesnici a zadne s tvich pratomini nebylo bliz nez 100km a to si se sveho platu vubec nemuzu dovolit.az skoro po roce sem se dostal k tomu ze na tech sq strankach uz je i ke stazeni.dalsi vec je co hanusi delas spatne a nedelej to je to ze si vsimam ze tu promazavas komentare.Super jen tak dal k budovani slobodnejsi spolecnosti. a rikej si o tom co chces.nechapu jak muzes (neznam te) se placat necim takovim ze te cestovani stalo penize tak to nedelej, ja se taky neplacam tim ze delam tudle a tudle aktivitu a proto potrebuji na ni penize.anebo si si rovnou mnel vydat ten tvuj film jenom v originalech a pod nejakim teskim labelem aby se ti “proplatilo cestovne”.No bud je tendle blog o tom co citis(a je zajimave to tu pozorovat)nebo je to politickej postoj.ale jinak bloguj dal jen tak dal ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *