Nepřeberné množství nabídek na prodej bytů v Praze aneb na velikosti a poloze záleží, proto si svůj výběr pořádně promyslete

Až začnete hledat, budete jistě překvapeni, kolik nabídek na prodej bytů v Praze naleznete. Bytové i nebytové prostory všeho druhu. Nemovitosti v centru města i přilehlém okolí. Vybere si zkrátka každý podle svých potřeb i očekávání. Je ovšem velmi důležité výběr zvážit a přemýšlet i nad budoucností. Co všechno byste neměli opomenout, se dočtete na řádcích níže.

Až budete procházet inzeráty s nabídkou prodeje bytů, nezapomeňte přemýšlet nad budoucností

Za předpokladu, že budete chtít komerční budovu, bylo by určitě neuvážené pořídit něco menšího a časem zjistit, že se vám podnikání slušně rozjíždí a potřebujete větší prostor. Když chcete byt, je také rozhodně dobré přemýšlet dopředu. Teď se může 1+1 zdát jako ideální řešení, protože budete mít pro sebe místo tak akorát, ale co když se vaše rodina rozroste o nové členy?

Samozřejmě jediným ukazatelem není jen počet pokojů, důležitá je také celková rozloha. Můžete sehnat byt 1+1, který má 25 m² nebo 45 m². Což už vám udělá slušný rozdíl. A to nejen v ceně. Také se zaměřte na uspořádání oken. On je totiž výrazný rozdíl v tom, jestli budete po ránu s kocovinou koukat do dvora na strom nebo na řvoucí tramvaj a spousty naštvaných řidičů.

Mám dostatek vlastních finančních prostředků, nebo budu potřebovat hypotéku? To je otázka!

Další důležitý aspekt tohoto rozhodnutí jsou rozhodně finance. Pokud nejste milionáři, budete nejspíš potřebovat hypotéku, abyste si byt koupili. Společností, které hypotéky nabízí, je u nás víc než dost. Při výběru úvěrové společnosti berte v potaz její stabilitu v této oblasti a hlavně zkušenosti. Najít v dnešní době výborného hypotečního poradce není snadné. Jsou ale i mezi námi finanční poradci, kteří si vědí rady prakticky s čímkoliv. Zkuste zapátrat ve svém okolí nebo se mrknout na internet.

Finanční poradci vám jsou schopni srovnat hypotéky různých společností a najdou s vámi tu, která bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. V současné době jsou hypotéky opravdu levné. Ovšem jedná se o jakousi realitní bublinu. Čím jsou hypotéky levnější, tím roste cena nemovitostí. Takže ačkoli se zdá, že jste si pořídili super hypotéku za skvělý úrok, nemusí to být vždy výhra.

Jestliže vás finance netrápí, nebo je již máte vyřešené, má vlastní bydlení spoustu výhod. Nikomu nehlásíte, že už vás je víc, opravy zvládáte sami, můžete si upravit dispozice bytu prakticky jakkoliv a kdykoliv. Už budete bydlet konečně ve vlastním a místo nájmu budete platit jen případnou splátku hypotéky. Malujte, vrtejte, jak jen se vám zlíbí. Navíc časem cena bytu vzroste, pokud se o něj budete dobře starat a bude umístěn v dobré lokalitě. Což v případě dalšího stěhování může při prodeji výrazně pomoci. A až se už nebudete moci starat vy, není problém byt přenechat dětem a tím jim zajistit jednodušší start do jejich samostatného života.

 

Můj pohled na celou problematiku

Když už si chcete pořídit byt v Praze, přemýšlejte nad jeho polohou. Koupi nemovitosti totiž můžete brát také jako investici do budoucna. Byt v centru může být nevýhodný po nějaké době pro vás, když už konečně zatoužíte po čerstvém vzduchu, ale můžete ho pronajmout jinému dobrodruhovi a přesunout se o kus dál.

S rodinou je určitě lepší jít spíš na okraj. A pokud nejste ten typ, co by toužil po klidu, ale nerad by byl v rušném centru, myslím, že i tak se dá najít spousta krásných míst vlastně někde uprostřed. Pokud se chcete do Prahy teprve přistěhovat, můžete slyšet různé názory o tom, jak se tady žije. Třeba o tom, jak je to tady drahé a nevýhodné. Ovšem průzkumy o tom, jak se v Praze žije, jsou jedna věc a láska k tomuto městu je věc druhá. A je úplně jedno, kterou oblast si vyberete.

Praha je krásné město, ve kterém si každý může najít to svoje. Právě tady je ta největší pravděpodobnost, že na ulici nebo v metru potkáte nějakou známou osobnost, můžete se nečekaně stát komparzem v reklamě nebo filmu, je tu spousta pracovních příležitostí i kulturního vyžití a takto bych mohla pokračovat do nekonečna, nakonec ale vždy bude záležet na tom, jaký pocit z daného města máte vy sami.

Co by vás přimělo ke stěhování do jiného města? Doporučení vašich rodinných příslušníků, průzkumy nebo pracovní příležitosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *