Dětský dřevěný domek je snem každého dítěte

Pamatujeme si to z dětství – tu touhu po dětském soukromí, po domečku, kde bychom mohli prožívat svá dobrodružství, poprvé přenocovat bez dozoru svých rodičů, na celý den se sem „zašít“ s dobrodružnou knížkou, nebo dnes spíše s herní konzolou či mobilním telefonem. Mají už vaše děti svůj domeček?

Vím to z vlastní zkušenosti. Nestačí velký samostatný dětský pokojík. Ani společný altán u domu. Pokud máte domek i s tou nejmenší zahrádkou, dopřejte dětem dětský domeček. Jak jej vybrat?

Plast nebo dřevo?

Na trhu jsou dnes =&0=&. Příliš zručnosti tedy ke splnění tohoto dětského snu nepotřebujeme. Které jsou lepší? Plastový domeček je rychlé řešení. Koupíte, vyberete z krabice a dítě se může zabydlovat. Jsou hezky barevné a do malých městských zahrádek či zahrádek v satelitech určitě stačí. Dokonce se dají dát i do interiéru. Vypadají tam pěkně a děti je milují.

=&1=& Má styl, řadu možností na rozšíření, lze jej kreativně nabarvit a do této činnosti klidně zapojit samotné děti. Mimochodem, je jedno, jestli máte doma jedináčka, nebo děti dvě a více. Tak či tak, i pro jedno dítě je domeček úžasnou zábavou.

Proč si dřevěný domek nevyrobit sám?

Chce to přece jen zručnější ruce. Navíc to nevyjde levně. Potřebujete kvalitní, dobře vysušené dřevo, vždy hoblované. I spojovací materiál musí být kvalitnější. Svoji kreativitu si šetřete třeba na zajímavé barevné provedení domečku. Například =&2=&

Správná skluzavka vaše dítě za tričko nechytí

Bezpečnost dětí na zahradě je skloňována snad ze všech možných úhlů. Riziko úrazu sice nelze zcela vyloučit, ale je možné tyto šance omezit na absolutní minimum – třeba výběrem vhodných doplňků pro dětské hřiště.

Jak zabavit dítě opravdu na dlouho

Jen čistě zelená plocha trávníků malým neposedům nepostačí. Děti rády neustále mění činnosti, takže čím víc jich na prostoru zahrady připravíte, tím déle se vaše (i cizí) ratolesti zabaví samy a bez vaší pomoci.

Šikovné zahradní domky

Možná se vám zdá na takové úvahy být ještě brzy, ale faktem zůstává, že na skutečně kvalitní zahradní domky se všemi nezbytnými certifikáty si obvykle musíte trochu počkat, zvláště vyžadujete-li nějaké úpravy na míru. 6-7 týdnů je běžná dodací lhůta u tohoto sortimentu. Dbejte především na ekologické materiály a snadnou montáž.

Jaké skluzavky jsou nejlepší? Ty s vodovodní hadicí!

Moderním trendem zahrad jsou také dětská hřiště. Houpačky si nejspíš zvládnete postavit svépomocí, ale skluzavku už je třeba pořídit se vším všudy. Nelitujte peněz a volte pouze osvědčené výrobce s potřebnými certifikáty. Zaměřte se na původ materiálů i atesty. Na dobře navržené skluzavce nehrozí vzpříčení nohy při špatném došlapu nebo zachycení volného trička na ledabyle obroušeném výstupku. A ty úplně nejlepší modely umožňují připojení běžné zahradní hadice, která skluzavku promění na báječný vodní tobogán! Vice na https://www.skluzavky.cz/.

Za málo peněz hodně muziky aneb dětský bazén

A když už jsme u mokrých radovánek, nesmíme v žádném případě zapomenout na bazén! Menším dětem postačí malý nafukovací se slunečníkem nebo jiným stínícím prvkem, pro starší rošťáky je pak ze všeho nejdůležitější dostatečně velká vodní plocha. Dobrou zprávou je, že i levné nafukovací bazény bez potíží vydrží několik sezón. Stačí je pečivě vypustit a uložit třeba do zahradního domku na rovnou a čistou plochu. Hledáte další inspiraci? Navštivte e-shop Skluzavky.cz a nechte se okouzlit zbrusu novými nápady od skutečných specialistů!