Indoors Living Room Furnitures  - Liqs / Pixabay

Touží po moderním interiéru? Začněte od těch správných podlah

Jestliže nechcete sázet na klasickou plovoučku či lino, pak je váš výběr kvalitních podlahových krytin trochu omezený. Nakonec nejspíš skončíte u pořízení vinylu či dřeva. Což však nemusí být nutně špatně – právě naopak. Ukážeme vám, jaké rozdíly mezi nimi jsou a na co si dát při výběru vinylové a dřevěné podlahy pozor. Pokračování článku

Landscape Power Line Power Poles

Víte, kde se bere zelená energie ve vaší zásuvce?

Elektřina jako elektřina – jen těžko lze poznat, zda ji vyrobila jaderná elektrárna nebo třeba její mnohem ekologičtější větrná sestřička. Přesto však má nákup zelených energií smysl, stačí si pohlídat příslušné certifikáty.

Zelená elektřina vám musí poskytnout záruku

Aby nešlo jen o plané sliby na ozdobném papíře, musí se vaše elektřina z obnovitelných zdrojů pyšnit dokladem o původu. Jinými slovy – dodavatel ji musí v určitém objemu nakoupit například z vodní elektrárny nebo bioplynové stanice a ten samý objem poté distribuovat mezi zákazníky, kteří o tuto službu stojí.

Ptejte se po původu elektřiny z obnovitelných zdrojů Pokračování článku

Sestavte si kuchyň jako puzzle

Když se řekne sektorová kuchyň, jen málokdo ví, co si pod tímto pojmem představit. Ve skutečnosti jde o o opravdové kuchyně na míru, které se ve všem přizpůsobí vašim potřebám. V konečném důsledku vám tak ušetří v bytě místo, čas i nervy a nezapomenou ani na vaši peněženku.

Tuto kuchyni si totiž můžete zcela sami navrhnout a rozmístit. Každý spotřebič i další důležitá součást vašeho kuchařského života tak získá své pevné místo, což bohužel není v běžně dodávaných sériových produkcích ani zdaleka standardem.

Variabilita jako hlavní výhoda

Nezáleží na tom, kam chcete svou novou kuchyňskou linku nebo kuchyňské skříňky umístit. Prostorové možnosti jsou často spíše pobídkou k inovativnímu řešení než nepříjemným omezením. Sami si sestavíte svou kuchyň na míru tak, jak potřebujete, a přitom se stále budete pohybovat v cenově přijatelné hladině.

Hrajte si, jako když jste byli děti

Sektorové kuchyně se skládají z mnoha částí – zásuvky, skříňky, linka. To vše lze snadno přizpůsobit vašim prostorovým možnostem. Představte si je jako jednotlivé díly, jež složíte dohromady jako puzzle. Předlohou bude v tomto případě vaše stará kuchyně, kterou se budete snažit vyplnit do posledního koutu. Už žádné mezery mezi zdí a skříňkou nebo nevzhledné a odstávající hrany skříněk.

Nebojte se vyzkoušet i netradiční nápady a uspořádání – od kuchyňského ostrůvku až po inovativně umístěné úložné prostory. Kuchyňská studia vám v tom ráda vyjdou vstříc prostřednictvím jednoduše ovladatelných animačních programů. Jen sednete k monitoru a začnete si hrát. Finální uspořádání pak zkonzultujete s odborníkem a budete mít hotovo.

Kam se vydat pro pomoc?

Pokud vám jde především o dlouhodobou výdrž kuchyně a odolné materiály, obraťte se na brněnské studio Gabon. Tady vám kromě sektorového nábytku nabídnou i kuchyňské spotřebiče a mnoho různých stylů. Vaše kuchyně tak může být rustikální i absolutně moderní. Zjistěte více na Gabon.cz.