Jaké předměty v naší domácnosti ukrývají nejvíce bakterií?

I když každý týden uklízíte svůj příbytek k dokonalosti, některá místa stále ukrývají hromadu bakterií. A možná si to ani neuvědomujete. Třeba taková matrace patří k místům, kde se nachází skutečně nejvíce bakterií, na kterých dokonce spíte. Matrace, ať už máte levnou matraci nebo dražší kvalitní matraci, by se měla pravidelně čistit. Je to proto, abyste předcházeli množení bakterií a abyste tedy neškodili svému zdraví. Při každotýdenním úklidu se proto zaměřte i na matrace a jejich čištění. A kromě čištění matrací se zaměřte ještě na několik míst, kde se bakterií nachází víc, než jste si možná mysleli. Pokračování článku

Flat Tire Breakdown Tire Service  - stux / Pixabay

Povinná výbava chodce? Reflexní pásky

Tedy řečeno samozřejmě trochu s nadsázkou. Od února 2016 je totiž jejich nošení povinné, ovšem zdaleka ne na všech místech, kde je nyní vídáme. Opravdu není třeba, aby si milovnice módy omotávaly každé ramínko kabelky a muži si opravdu nemusí reflexní pásky našívat nebo nasazovat na každé tričko.

A kde je tedy nosit? Šikovná reflexní páska by neměla chybět ve výbavě nikoho, kdo se musí po setmění pohybovat mimo obec. Šlapete každý den dlouhé trasy do práce? Dopřáváte si večerní procházky nebo pozdě večer venčíte psa? Pak byste se měli postarat o to, aby vás žádný řidič motorového vozidla zaručeně nepřehlédl.

Jen světlé oblečení nestačí a zaplatit můžete i pokutu

Chodec v černém a bez jakéhokoli reflexního prvku je pro řidiče noční můrou. Ale ani bílá bunda vás nezachrání, bude-li terén trochu nepřehlednější a počasí nepříznivější. Za absenci ochranných prvků vám navíc může být udělena nepříjemná pokuta až do výše 2 000 Kč. Ty tam jsou časy, kdy policisté všechny hříšníky na jejich přestupek jen dobromyslně upozorňovali. Tak proč si zbytečně přidělávat potíže, když je jejich řešení tak snadné a levné?

Vybírat můžete barvu i tvar

Správnou odpovědí na požadavky zákona jsou dobře známé reflexní pásky. Jsou pohodlné a přitom vždy drží dostatečně pevně. A to nejenom na rukou, kde je vídáme nejčastěji. Můžete je omotat i okolo kotníku, batohu nebo jakéhokoli jiného předmětu, který máte aktuálně u sebe.

Jsou dostupné hned ve třech barevných variantách. Kromě svítivě žluto-zelené jde i o atraktivní červenou a fialovou. Splňují zákonnou povinnost a vás zároveň při nošení nijak neomezují. Mají dostatečný průměr i na to, aby objaly vaši ruku, ukrytou v naducaném rukávu zimní bundy.

Jejich výběr určitě nepodceňujte. Není tajemstvím, že produkty z tržnice či přímo nakoupené v Číně nemají potřebné atesty ani záruky. Jde však o vaše bezpečí a zdraví, nebo ne? Osvědčeným prodejcem produktů se všemi potřebnými atesty je například Altima.cz.

Instagram Ig Smartphone Cellphone  - solenfeyissa / Pixabay

Jak si vedou nejnovější iPhone a Xiaomi?

V současné době existuje nespočetné množství mobilních telefonů. Zatímco někomu záleží na značce, jinému zase na parametrech či pořizovací ceně. Obrovské popularitě se bezpochyby těší značky jako Apple a Xiaomi. V následujících řádcích vám představíme nejnovější modely od těchto výrobců.

Apple a Xiaomi jsou dvě naprosto jiné cenové relace. Zatímco profesionální verze od značky s nakousnutým jablkem s kapacitou 64 GB začíná na 29 990 korunách, Xiaomi Mi 10 Pro s kapacitou 256 GB seženete za 27 430 korun. Jak jsou na tom oba mobilní telefony po parametrové stránce?

iPhone 11 Pro

V první řadě se iPhone 11 Pro vyznačuje revoluční trojitou fotosoustavou, dlouhou výdrží baterie a geniálním čipem, který naplno využívá strojové učení. Ultraširokoúhlý fotoaparát s ohniskovou vzdálenosti 13 mm, clonou f/2,4 a 12MP snímačem. Širokoúhlý fotoaparát s ohniskovou vzdáleností 26 mm, clonou f/1,8 a stejně tak 12MP snímačem. Zajímavostí však je fotoaparát s teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 52 mm, větší clonou f/2,0 a 12MP snímačem, pomocí něhož vyfotíte úžasné portrétové snímky.

V nabídce jsou tři různé kapacity, a to 64 GB, 256 GB a 512 GB. Hmotnost zařízení je 188 gramů. Přístroj je vybaven 5,8palcovým OLED Multi-Touch displejem přes celou přední stranu. Pro odemčení se používá systém Face ID, jenž rozpoznává obličeje.

Xiaomi Mi 10 Pro

Pokud hledáte spíše nějaký propracovaný model se systémem Android, správnou volbou je bezpochyby Xiaomi Mi 10 Pro se čtyřnásobným fotoaparátem s rozlišením 108 MP, 2× optickým, 10× hybridním a 50× digitálním zoomem. Uvnitř přístroje je osmijádrový procesor Snapdragon 865.

Xiaomi Mi 10 Pro je větší než iPhone a má 6,67 palcový zakřivený Full HD+ displej. Baterie má perfektní výdrž, duální reproduktory nabízejí dokonalý požitek z hudby. Pro odemčení slouží čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji.