Na silnicích hrozí nebezpečí, Česko pokrylo náledí

Českou republiku pokrylo náledí

Českou republiku pokrylo náledí

Varování meteorologů se splnilo a ze silnic v české republice se stala klouzačka. Podle předpovědi dnes mělo na většině území pršet a déšť může na podchlazené zemi začít namrzat. To se stalo, a náledí nyní komplikuje dopravu na různých místech republiky.

Ve středních Čechách je situace velmi komplikovaná, na některých místech vůbec nevyjeli autobusy hromadné dopravy. Týká se to hlavně Berounska a Příbramska. Nehody a náledí jsou hlášeny i z dalších částí republiky. Teploty se pohybují okolo dvou až tří stupňů, na mnoho místech se vytvářejí mlhy.

Praha je zatím poměrně dobře sjízdná, situace kdy byla včera celá praha totálně ucpaná kvůli poruše vodovodního potrubí u křižovatky Rumunské ulice s Legerovu. Tato nehoda a její následná oprava včera způsobila kolaps dopravy v Praze. Jedná se o jedno z nejrušnějších míst pražské magistrály, kde denně projede několik desítek tisíc aut.

Pokud dnes vyrážíte na nákupy zbývajících dárků nebo trávíte poslední den před vánoci v práci, tak si při cestách dávejte pozor na náledí, aby pro vás vánoce neznamenaly pobyt v nemocnici nebo starostu nad opravou poničeného auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *