Nepřeberné množství nabídek na prodej bytů v Praze aneb na velikosti a poloze záleží, proto si svůj výběr pořádně promyslete

Až začnete hledat, budete jistě překvapeni, kolik nabídek na prodej bytů v Praze naleznete. Bytové i nebytové prostory všeho druhu. Nemovitosti v centru města i přilehlém okolí. Vybere si zkrátka každý podle svých potřeb i očekávání. Je ovšem velmi důležité výběr zvážit a přemýšlet i nad budoucností. Co všechno byste neměli opomenout, se dočtete na řádcích níže.

Až budete procházet inzeráty s nabídkou prodeje bytů, nezapomeňte přemýšlet nad budoucností Pokračování článku

Komunální volby v Praze: kdo bude nový primátor?

Současný primátor hlavního města Prahy – MUDr. Pavel Bém bude v říjnu nahrazen novým primátorem. Kdo se jím stane, o tom rozhodnou komunální volby Praze. Kdo z českých politiků má šanci získat tuto významnou pozic? A koho by na pozici primátora chtěli vidět pražané?

Pavel Bém vládl Praze 8 let

Vystudovaný lékař MUDr. Pavel Bém, který se proslavil mimo jiné i díky svému výstupu na Mt. Everest, vládl pražskému magistrátu dlouhých 8 let. Poprvé byl zvolen v roce 2002, a podruhé v roce 2006. O tom, že v komunálních volbách 2010 bude nahrazen novou tváří, není pochyb. O tom, že si i obyvatelé Prahy přejí vidět v nejvyšší městské funkci jinou tvář, svědčí třeba i následující fotografie.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Jen pro připomínku. Pavel Bém z pražské ODS se proslavil například díky kauze Opencard, tím jak zasáhl na pokyn prezidenta Klause do jednání o výstavbě knihovny na Letné. Je také známý prosazováním výstavby mrakodrapů na Pankráci. Jeho jméno je také spojováno s mnoha dalšími kauzami. V některých médiích se objevili i mnohé spekulace o tom „kolik si Bém za dobu svého primátorování nahrabal“.

Kdo bude nový pražský primátor?

O tom, kdo bude novým primátorem hlavního města Prahy, budou rozhodovat komunální volby 2010, které se konají 15. a 16. října 2010. Na pozici primátora hodlá kandidovat minimálně 10 uchazečů.

 • Zdeněk Tůma – kandidát za TOP 09
 • Markéta Reedová – kandidátka za Věci veřejné
 • Rudolf Blažek – kandidát za ODS
 • Jiří Dienstbier – kandidát ČSSD
 • Jana Bobošíková – kandidátka uskupení Suverenita
 • Jiří Witzany – kandidát hnutí SNK-ED
 • Jan Kalousek – kandidát za ODS
 • Petr Bříza – kandidát ODS
 • Petra Kolínská – kandidátka za hnutí SNK-ED
 • Marta Semelová – kandidátka za KSČM

Vsaďte si na výsledky volby

Na to, kdo se stane novým primátorem v Praze, je možné i vsázet. Sázky a kurzy na to, kdo bude novým primátorem, vypsal například Tipsport. Podle kurzů u Tipsport, by měl mít největší šanci vyhrát bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Kurz na to, že se stane primátorem, je totiž 2,00. Hned za ním je s kurzem 3,00 Markéta Reedová a třetí v pořadí je Rudolf Blažek s kurzem 5,00. Totálním outsiderem je pak s kurzem 1:100 Marta Semelová (šance, že by si pražané zvolili kandidáta KSČM je opravdu utopická :))

Kdo vyhraje komunální volby v Praze? Pokračování článku

Teror jménem Opencard

Tento týden byl poslední týden letních prázdnin v roce 2010. Jak to ale souvisí s Opencard? Pokud jste z Prahy nebo z blízkého okolí a máte doma dítě školou povinné tak již možná tušíte. Pro ty ostatní je určený tento článek.

Ztrátový projekt Opencard si vynucuje vaše peníze!

Ještě na začátku tohoto roku, probíhala v českých médiích kauza pražské Opencard.(více o Opencard a utracených miliónech). Jeden audit stíhal druhý, vzduchem létaly stovky miliónů, které byly v tomto projektu utraceny. Vyhrožovalo se odvoláními a trestními oznámeními. Faktem je že v pražské Opencard dopravní podnik a Magistrát hlavního města utopili téměř miliardu korun a návratnost celé investice je v nedohledu. Celý projekt je silně předražený a ztrátový.

Aby si celý projekt Opencard zajistil alespoň nějaké příjmy, rozhodl se Dopravní podnik přinutit obyvatele Prahy Opencard používat, aneb když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém. Jedním z kroků je i to,  že již na začátku léta byly zrušeny předplacené zlevněné kupóny pro školáky.

Tento fakt si mnozí začínají uvědomovat, až nyní, kdy chystají své ratolesti na nový školní rok.

Bez Opencard si vaše děti studentskou průkazku do MHD nepořídí

Bez Opencard si vaše děti studentskou průkazku do MHD nepořídí

Opencard klady a zápory?

Zatímco dříve stačilo zajít na některou z poboček dopravního podniku, a během 10 minut vyřídit průkazku pro vaše školou povinné dítko, nyní mu musíte pořídit Opencard. O tom, že pořízení Opencard není nic, co by se dalo, zvládnou za pár minut, ale že to je nervy drásající proces na několik hodin, a obíhání několika různých úřadů, se můžete dočíst například zde.

Mezi  údajné klady Opencard patří mimo jiné:

 • Placení parkování na území Prahy 1,2,3 a 7
  • Nejsem si jistý, ale domnívám se, že většina školou povinných (snad kromě posledních ročníků středních škol) si může zaparkovat tak maximálně kolo, skateboard nebo ti starší skútr, takže tento benefit je pro školáky hodně sporný
  • Pokračování článku