Kvalitní bydlení v útrobách hlavního města? Nepropásněte šanci

Bydlení se nepochybně řadí mezi základní lidské potřeby. Třebaže cenovky stavebního materiálu a nemovitostí soustavně rostou, aktivita tuzemského obyvatelstva překvapivě zůstává naprosto enormní. Chcete si konečně vybudovat osobní hnízdečko lásky, ale zároveň nevíte, jestli se nakonec rozhodnout pro mírumilovné ticho venkova nebo drsnou rušnost velkoměsta? Pražské rezidenční bydlení skýtá dokonalou kombinaci obou zmíněných parametrů. Nevěříte? Společně si rozebereme rezidenční projekt Byty u Parku, který zákazníkům momentálně nabízí poslední volné jednotky. Pokračování článku

Nepřeberné množství nabídek na prodej bytů v Praze aneb na velikosti a poloze záleží, proto si svůj výběr pořádně promyslete

Až začnete hledat, budete jistě překvapeni, kolik nabídek na prodej bytů v Praze naleznete. Bytové i nebytové prostory všeho druhu. Nemovitosti v centru města i přilehlém okolí. Vybere si zkrátka každý podle svých potřeb i očekávání. Je ovšem velmi důležité výběr zvážit a přemýšlet i nad budoucností. Co všechno byste neměli opomenout, se dočtete na řádcích níže.

Až budete procházet inzeráty s nabídkou prodeje bytů, nezapomeňte přemýšlet nad budoucností Pokračování článku

Komunální volby v Praze: kdo bude nový primátor?

Současný primátor hlavního města Prahy – MUDr. Pavel Bém bude v říjnu nahrazen novým primátorem. Kdo se jím stane, o tom rozhodnou komunální volby Praze. Kdo z českých politiků má šanci získat tuto významnou pozic? A koho by na pozici primátora chtěli vidět pražané?

Pavel Bém vládl Praze 8 let

Vystudovaný lékař MUDr. Pavel Bém, který se proslavil mimo jiné i díky svému výstupu na Mt. Everest, vládl pražskému magistrátu dlouhých 8 let. Poprvé byl zvolen v roce 2002, a podruhé v roce 2006. O tom, že v komunálních volbách 2010 bude nahrazen novou tváří, není pochyb. O tom, že si i obyvatelé Prahy přejí vidět v nejvyšší městské funkci jinou tvář, svědčí třeba i následující fotografie.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Jen pro připomínku. Pavel Bém z pražské ODS se proslavil například díky kauze Opencard, tím jak zasáhl na pokyn prezidenta Klause do jednání o výstavbě knihovny na Letné. Je také známý prosazováním výstavby mrakodrapů na Pankráci. Jeho jméno je také spojováno s mnoha dalšími kauzami. V některých médiích se objevili i mnohé spekulace o tom „kolik si Bém za dobu svého primátorování nahrabal“.

Kdo bude nový pražský primátor?

O tom, kdo bude novým primátorem hlavního města Prahy, budou rozhodovat komunální volby 2010, které se konají 15. a 16. října 2010. Na pozici primátora hodlá kandidovat minimálně 10 uchazečů.

  • Zdeněk Tůma – kandidát za TOP 09
  • Markéta Reedová – kandidátka za Věci veřejné
  • Rudolf Blažek – kandidát za ODS
  • Jiří Dienstbier – kandidát ČSSD
  • Jana Bobošíková – kandidátka uskupení Suverenita
  • Jiří Witzany – kandidát hnutí SNK-ED
  • Jan Kalousek – kandidát za ODS
  • Petr Bříza – kandidát ODS
  • Petra Kolínská – kandidátka za hnutí SNK-ED
  • Marta Semelová – kandidátka za KSČM

Vsaďte si na výsledky volby

Na to, kdo se stane novým primátorem v Praze, je možné i vsázet. Sázky a kurzy na to, kdo bude novým primátorem, vypsal například Tipsport. Podle kurzů u Tipsport, by měl mít největší šanci vyhrát bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Kurz na to, že se stane primátorem, je totiž 2,00. Hned za ním je s kurzem 3,00 Markéta Reedová a třetí v pořadí je Rudolf Blažek s kurzem 5,00. Totálním outsiderem je pak s kurzem 1:100 Marta Semelová (šance, že by si pražané zvolili kandidáta KSČM je opravdu utopická :))

Kdo vyhraje komunální volby v Praze? Pokračování článku