Baby Girl Childhood Monochrome Kid  - andersonnikon / Pixabay

Získejte přídavky na děti jednoduše, i když pracujete v Německu

Práce v zahraničí se většinou vyplácí a rozhodně to není jen kvůli vyšším mzdám. Leckdy je kladen důraz i na sociální oblast – jednotlivé státy si pracujících rodičů cení a jako bonus jim vyplácí nejrůznější dávky, na které mají leckdy nárok i ve chvíli, kdy do daného státu opravdu jezdí jen pracovat (a trvale se tam nezdržují).

Ne vždy je však jednoduché proniknout byrokratickou sítí a vyznat se v tom, co je vlastně k přiznání přídavků třeba. Pokud pracujete v Německu, měli byste pátrat po dávce jménem Kindergeld. A co všechno budete pro její získání potřebovat?

S žádostí se nevyplácí otálet

Systém výplaty přídavků na děti je v Německu trochu jiný než u nás. Neměli byste příliš dlouho čekat s žádostí o ně, protože dostat je můžete nanejvýš za šest měsíců zpětně (samozřejmě pokud jste v tuto dobu splňovali všechny potřebné podmínky). A nejde právě o malé peníze, takže by bylo rozhodně škoda této možnosti nevyužít.

Kolik peněz dostanete za dítě v Německu

Počítejte s námi. V Německu platí, že čím více dětí máte, tím více peněz měsíčně dostanete. A jaké jsou částky, o něž můžete zažádat?

  • Na první a druhé dítě 219 € měsíčně,
  • na třetí dítě 225€ měsíčně
  • a na čtvrté a každé další dítě 250 € měsíčně.

Ale pozor, jestliže zároveň pobíráte přídavky na děti v České republice nebo třeba na Slovensku, pak bude výsledná suma získaných přídavků o dané dávky jednoduše ponížena. Ano, tak jednoduché to je. Přídavky je možné pobírat do 18. věku dítěte nebo 25. roku života (pokud studuje na VŠ).

Jaké podmínky je nutné splnit

Měli byste pracovat jako zaměstnanec a mít německé povinné sociální pojištění a samozřejmě také německou neomezenou daňovou povinnost. A co je třeba doložit? Na prvním místě rozhodně rodné listy dětí, dále pak vaši pracovní smlouvu (resp. smlouvu pracujícího rodiče), potvrzení o trvalém pobytu apod. Pokud si nevíte rady a v Německu se ještě tak úplně nedomluvíte, využijte služeb, které vše vyřídí za vás. U nás se na tyto služby specializují na TJ-Legal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *