Baby Girl Childhood Monochrome Kid  - andersonnikon / Pixabay

Získejte přídavky na děti jednoduše, i když pracujete v Německu

Práce v zahraničí se většinou vyplácí a rozhodně to není jen kvůli vyšším mzdám. Leckdy je kladen důraz i na sociální oblast – jednotlivé státy si pracujících rodičů cení a jako bonus jim vyplácí nejrůznější dávky, na které mají leckdy nárok i ve chvíli, kdy do daného státu opravdu jezdí jen pracovat (a trvale se tam nezdržují). Pokračování článku

Může sopka Katla na Islandu ohrozit i život v česku?

Na téma sopka Katla jsem na tomto webu již jednou psal. Nedá mi to ale, a rád bych se o této sopce na Islandu ještě jednou rád zmínil.

Včera večer jsem zaznamenal v TV (Nova), že se sopka Katla chystá vybuchnout. Přijde mi to jako hezká ukázka „investigativní žurnalistiky“. Sopka Katla totiž svoji aktivitu zvyšuje už několik měsíců. O tom, že nás čeká erupce, se mluví už hodně dlouho.

Před pár dny ale něco podobného prohlásila BBC, takže na Nově to zjistili teprve nyní, a hned si řekli, že tím trochu vystraší národ. Takže se v TV objevilo líčení „gigantické katastrofy“, která nás čeká a nemine. Je tomu ale opravdu tak?

Výbuch sopky na Islandu

Oblak sopečné prachu a popela, pokud vybuchne sopka Katla na Islandu by mohl být obrovský, podobně jako u této sopky.

Můžeme v ČR nějak pocítit následky erupce sopky Katla? Pokračování článku

Komunální a senátní volby 2010: Aktuální výsledky

Komunální a senátní volby 2010, které probíhají od pátku 15. října již mají svoje první výsledky. V několika obcích a městech je již rozhodnuto o budoucím složení zastupitelstva, v jiných se ještě čeká na uzavření volebních místností a definitivní spočítání hlasů. Jak probíhají komunální a senátní volby a jaké jsou první výsledky?

Výsledky komunální volby 2010

Komunální volby 2010 probíhají po celé České republice ve více než 28.000 volebních okrscích. Celkem se rozhoduje o 62.000 nových komunálních zastupitelích, kteří budou v následujících 4 letech ovládat české obce a města. O tyto místa se uchází více než 226 000 kandidátů.

Pokud Vás zajímají aktuální výsledky pro Vaše město nebo obce, výsledky komunálních a senátních voleb můžete najít na stránkách Českého statického úřadu:

  • Aktuální výsledky komunální volby 2010 – zjednodušená verze zde
  • Aktuální výsledky komunální volby 2010 – plná verze zde

komunalni-a-senatni-volby-2010

Výsledky komunální volby 2010? Zatím odvolila 1/3 voličů

Během prvního dne kdy se konají komunální a senátní volby přišla volit již více než třetina oprávněných voličů. Komunální volby 2010 tedy zatím potvrzují odhady, že účast v těchto volbách bude jedna z nejvyšších. Komunální volby mívají zpravidla o několik procent nižší volební účast než parlamentní volby. Aktuální komunální volby ale mohou minimálně dosáhnout stejné volební účasti, jako měli letošní parlamentní volby.

V některých obcích je již rozhodnuto Pokračování článku

Air France málem přišla o další letadlo!

Letecká katastrova, Air France, let 447

Letecká katastrova, Air France, let 447

Skoro přesně půl roku poté co letecká společnost Air France přišla o letadlo plné pasažérů, které se ztratilo nad Atlantickým oceánem, měla tato letecké společnost další problém. Její letadlo Airbus A 330 – 203, které letělo na pravidelné lince z Brazílie do Francie, se v turbulencích propadlo o 1500 metrů.

Událost se stále ve stejné oblasti kde už tato letecká společnost přišla o jiné letadlo. Tentokrát se ale katastrofa neopakovalo. Ani jednomu z 215 cestujících se nic nestalo. Letadlo bylo pouze donuceno klesnout na nižší letovou hladinu. Celý pokles, kdy letadlo sestoupilo z výšky 29 000 stop asi o 5 000 stop během krátké doby, podle cestujících vypadal jako, že letadlo není pod kontrolou.

Francouzský úřad BEA, který se zabývá vyšetřováním letecké nehody, které se stala v červnu, kdy se zřítilo jiné letadlo společnosti Air France, uvedl, že se u aktuální události jednalo o stejný problém. Který ale naštěstí neměl tragický konec.

Celá událost se stala už před několika dny, konkrétně 29. Listopadu 2009. Informace o katastrově která se nakonec nestala se, ale na veřejnost dostávají až nyní.

Předchozí letecká katastrofa společnosti Air France:

Air France let 447 – Airbus A330-200 havaroval při letu přes Atlantický oceán s 228 lidmi na palubě 1. června 2009 na lince z Rio de Janeiro do Paříže. Letadlo Air France vletělo do bouřky a zmizelo při letu přes Atlantický oceán.

Video – havárie letu 447: