Bicycles Bicycle Parking Rack  - Ray_Shrewsberry / Pixabay

Vybíráte jízdní kolo? Vsaďte na své preference

Není kolo jako kolo. Ne každý model je vhodný do náročného terénu či naopak na silnici. Před nákupem se tedy musíte zeptat sami sebe, jaký typ cyklistiky máte nejraději. Dáváte přednost rovným a nenáročným městským oblastem anebo mnohem spíše sázíte na romantiku divokých horských a lesních oblastí?

Ať tak nebo tak, specializovaná prodejna kol Praha – Malešice má připraveno pro každého něco. Na své si přijde každý. Ať už vám jde o zdolání rekordů, či se soustředíte na příjemné posílení dýchacího a kardiovaskulárního systému a udržení kondice, určitě sem zamiřte.

Do terénu i jen tak do města

Učarovala vám cyklostezka Česká Kanada, ale zároveň se nechcete vzdát možnosti jednoduché přepravy do práce? Nemusíte mít doma dva modely jízdních kol. Naopak, vsaďte na taková, která si se všemi výzvami poradí více než obstojně.

Dobrým tipem jsou silniční kola Cannondale Topstone, která však můžete směle vzít i do terénu. Myslete jen na to, že jsou primárně určena pro jízdu spíše po upravených přírodních terénech, jako jsou právě cyklostezky. Divoké horské stezky a neprobádané lesní pěšiny potřebují opravdu speciální vybavení. Takové kolo by však zase byla škoda vláčet po městě. Vůbec by mu to totiž neprospělo.

Jak poznat správné kolo?

Zapomeňte na seznam nutných parametrů, místo toho prověřte pouze dva důležité body. Proto chtějte zejména dobře sedící kompaktní rámy, jež vám propůjčí vynikající kontrolu nad řízením. Bez toho se vaše koordinace a rovnováha zaručeně neobejde, a to zvláště ve chvíli, kdy narazíte na kámen nebo kořen. Ale vaše jízdní kola  musí zároveň disponovat dostatečným počtem převodových poměrů, jinak nebudete moci pružně reagovat na neustále se měnící sklon terénu a z příjemné jízdy se stane vyčerpávající posilovna.

Chcete vědět víc? Zamiřte na stránky Ramala.cz. S výběrem jízdních kol vám tu pomohou skuteční specialisté.

Bicycle Transportation Activity  - KRiemer / Pixabay
Vybíráte jízdní kolo? Vsaďte na své preference

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *