Gold Is Money Gold Bars Gold Shop  - hamiltonleen / Pixabay

Zabezpečte svoje finance díky nákupu zlata

Zlato je velmi oblíbenou komoditou pro uložení přebytečných finančních prostředků již po dlouhou řadu let. V minulosti ho nakupovali především větší investoři a nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Ovšem dnes chce mít výhodu „zlatého polštáře“ opravdu každý.

V současné době tak do tohoto drahého kovu investují i ti, kteří předtím takříkajíc zaspali a až nyní si uvědomují, že i jim by se nějaká ta železná rezerva do budoucna hodila. Je totiž smutnou pravdou, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím vyšší rychlostí ztrácí na hodnotě jakékoliv úspory. To je fakt, který se potvrzuje napříč staletími.

Zlato posiluje, stříbro se naopak propadá

Mluvíme však opravdu jen o zlatě a nikoli o dalších drahých kovech. Například investiční stříbro se co do zájmu investorů dlouhodobě propadá. Stříbro ve formě investičních mincí (bullions) či slitků má totiž proti svému zlatému bratříčkovi jednu nevýhodu – odvádíte z něj DPH. To je 21% navíc při každém nákupu. Oblíbené zlato jako jediné touto daňovou úlevou disponuje, a na to bychom při nákupu neměli zapomínat.

Střadatelé, kteří si svých investic cení, se proto od stříbra stále častěji odvrací a volí raději nákup zlata. A jaké zlato si pořídit, abyste měli jistotu, že nenaletíte podvodníkům ani padělkům? Prim na českém trhu hrají švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus (pozor, nezaměňujte je s německou rafinérií podobného jména). Díky svému dlouhodobému působení na trhu si získaly světovou proslulost. A zcela jistě vám zaimponuje také jejich nízká cena ( ve srovnání s jinými švýcarskými nebo německými slitky).

Česká zlato nenajdete, to však vůbec nevadí

Bylo by chybou poohlížet na trhu po českém zlatu nebo mincích. České alternativy stále oblíbenějších investičních zlatých cihliček totiž bohužel neexistují a to z jednoho prostého důvodu. Žádná česká mincovna v současných dnech zlato ve formě slitků nevyrábí. To však nijak nesnižuje hodnotu jiných typů této investice, které lze u našich prodejců zakoupit. Zlato totiž vždy zůstává zlatem – a to za všech okolností.

Pokud vám nevyhovují zlaté cihličky a raději byste vsadili na mnohem anonymnější nákup, investujte do zlatých mincí Wiener Philharmoniker. Tyto opravdu krásné, nedotčené mince (budete první, kdo je bude držet v ruce) si můžete koupit v dobrých obchodech koupit jen za cenu zlata, za ražbu navíc tedy nic neplatíte. Investice do nich je tak stejné výhodná jako do výše zmíněných zlatých slitků.

Investujte jako správní patrioti

Ovšem i když české zlato aktuálně není k mání, můžete svým investicím přesto dodat punc patriotismu. A to jednoduše tak, že vsadíte na zlaté dukáty, které mají navíc sběratelskou hodnotu. Každý rok jsou totiž k mání jen v omezeném nákladu . Chcete absolutní TOP na trhu? Tak tím jsou nepochybně svatováclavské dukáty, vydávané v tradiční velikosti a ryzosti. Jde o vlastnosti, jež stanovil již před několika sty lety asi nejznámější a nejoblíbenější český panovník a římský císař Karel IV.

I když musíme přiznat, že v jeho dobách se tyto dukáty razily ze zlata těženého na našem území (a to konkrétně v lokalitě v Jílovém u Prahy), rozhodně není současný zahraniční původ zlata žádnou vadou na kráse.

Zlato z Česka si oblíbili i zahraniční investoři

Ale nemyslete si, že se aktuální obliba zlata týká jen Čechů. Naopak. Ani na Slovensku totiž není situace jiná. Jen s tím rozdílem, že slovenští investoři jezdí kvůli výhodným cenám nakupovat zlato do Čech. Nejčastěji využívají pobočku e-shopu Zlate-mince.cz, umístěnou v moravském Vsetíně, ovšem osobně lze zlato nakoupit také v Praze v Obecním domě. Ale ani se zmíněným e-shopem neuděláte chybu. Zlato až  k vám domů doručí rychle a diskrétně, a to v podobě slitků i mincí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *