Skandinávský styl: polibek severu i u vás doma

Severský nebo také skandinávský styl je při zařizování interiéru v poslední době stále oblíbenější. Může za to jeho jednoduchost spojená s čistotou a svěžestí světlých barev i důraz na přirozenou krásou přírodních materiálů, které celému stylu dominují.

Abyste si i vy mohli zařídit byt v severském stylu, nemusíte si hned domů spolu s ní nosit i kus ponuré a nevlídné severské přírody. I když se seveřané inspirují právě divočinou za svými okny, domů se snaží přenést její přesný opak. A jak tedy skandinávský styl vypadá?

Hřejivé teplo severského krbu

Pokud bychom měli charakterizovat severský styl několika slovy, popsali bychom ho jako jednoduché prosvětlené bydlení s nadčasovými prvky, jakými jsou například bytové dekorace, v podobě přírodních materiálů. Severské národy se zkrátka své bydlení snaží zařídit co nejpřívětivěji a nejjednodušeji, ale nepleťte si jejich snahu s minimalismem.

Základem je originální nábytek a dřevo – a to buď přírodní, případně ve velmi světlých barvách.  A nemusíte hned měnit obývací stěnu – například vyřezávaný sob do vašeho bydlení vnese kousek nefalšované skandinávské přírody, jež celý prostor zútulní a dodá mu ten správný punc domáckosti a neotřelosti. V podobě povlaku na polštář pak dotvoří i útulný vzhled pohovky nebo křesla.

Jak vypadá kuchyně v krajině polární záře

Chladné počasí severu není příliš nakloněno venkovním aktivitám, proto tvoří ústřední bod severského stylu stůl z masivu, který poskytne dostatek prostoru všem členům rodiny a umožní jim trávit společný čas skutečně rozmanitě a plnohodnotně. A stejně velkorysé jsou k obyvatelům domu i kuchyňské linky. Velká pracovní deska, poctivé dřevo, minimum dekorací – nepopíráme, že jsou do jisté míry zaměnitelné s minimalismem, obvykle se však prozradí díky okolnímu zařízení místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *