Chcete křišťálově čistý bazén? Pár tipů pro snadnější údržbu

Spokojené letní koupání má jeden zásadní předpoklad – dokonale čistou vodu. Máte-li vlastní bazén, můžete její kvalitu kontrolovat mnohem snáz. S několika šikovnými triky vás letošní léto ničím nezaskočí.

Když váš bazén potřebuje mechanické čištění

Máme na mysli nečistoty, které jsou viditelné na první pohled. Nepodceňujte je. Ani krycí plachty vás zcela nedokáží zbavit navátého listí, utopeného hmyzu a dalšího nepořádku. Velkým zdrojem znečištění jsou vaše bosé nohy – stačí, když před vstupem do vody několikrát šlápnete na trávník.

Připravte si proto před schody lavor s vodou a do ruky obyčejnou levnou bazénovou síťku. Pár minut práce vás zbaví toho nejhrubšího znečištění, o zbytek se poté postará výkonná filtrace. Můžete si pořídit i tzv. skimmer, jenž nasává vodu přímo z hladiny, hrubou špínu zachytí na svém sítu a vše ostatní pošle do výkonných filtrů. Ale nezapomínejte na to, že některé typy nečistot se drží u dna a při jejich likvidaci se neobejdete bez speciálního vysavače.

Náš tip: pokud se snažíte zprovoznit bazén po zimě, očistěte ještě před napuštěním vody všechny stěny speciálním kartáčem.

Bazénové příslušenství dokáže pracovat s chemií i bez

Někteří lidé jsou na chlór a další používané desinfekční složky alergičtí a velkým problémem bývají i u menších dětí. Naštěstí nejsou vždy třeba. Lze je nahradit například přípravky na bázi aktivního kyslíku. Ty samy o sobě ale nestačí.

To hlavní bazénové příslušenství, jehož výběru byste měli věnovat největší péči, je dobrý filtr. Ideální je ten pískový, fungující na jednoduchém principu: filtrační náplň během průběžného odčerpávání vody zachytí vše nežádoucí a do bazénu se vrací dokonale čistá.

Výskyt mikroorganismů ve vodě pak ovlivňuje zase její pH. Hlídejte ho a nedovolte, aby se dostalo mimo hranici 7 až 7,5. Vyhnete se podráždění pokožky.  A konečně nesmíte zapomínat ani na prostředky proti tvorbě řas a tzv. flokulanty, shlukující mikroskopické nečistoty do větších celků, se kterými si už poradí bazénová filtrace. Máte další otázky? Zjistěte více na stránkách specialistů Albixon.cz

Bazén potřebuje mechanické čištění

Bazén potřebuje mechanické čištění

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *