Vybíráme realitní kancelář: Jak nešlápnout vedle?

Vybíráme realitní kancelář: Jak nešlápnout vedle?

Ať už hodláte nemovitost koupit nebo prodat, vždy budete stát před rozhodnutím, zda k tomuto kroku přizvat realitní kancelář nebo jej realizovat svépomocí. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Rozhodnete-li se prodat či koupit nemovitost bez pomoci realitní kanceláře, připravte se na poměrně zdlouhavý a komplikovaný proces, který bude vyžadovat dostatek vašeho času i trpělivosti. Na druhou stranu ovšem ušetříte nějakou tu korunu za provizi, kterou si realitní kanceláře účtují. Pokud budete o pomoc žádat realitní kancelář, pak získáte komplexní servis a spolehlivého parťáka, který vás provede celým procesem bez jediného zaškobrtnutí. To ovšem v případě, zvolíte-li správně…

Velká realitka nemusí být zárukou velkého úspěchu

Jako první oslovujete největší realitní kancelář, která se ve vašem okrese nachází? To v naději, že bude časem i spokojenými klienty dostatečně prověřená a vám tak nabídne profesionální služby? Bohužel ne vždy se můžete na toto pravidlo spolehnout. Ani velká realitka a dlouhá tradice na realitním trhu nemusí být zárukou kvality. Někdy je dobré oslovit menší realitní kancelář, pro kterou nebude klient pouhopouhé číslo a vidina zisku, ale bude si jej vážit a nabídne mu ten nejlepší možný servis.

Specializace je základ

Většina realitek nabízí zprostředkování prodeje i nákupu nemovitostí různých druhů. Chcete-li ale spolupracovat s opravdovými profesionály, zaměřte se pouze na úzce specializované realitky. Hledáte-li reprezentativní komerční prostory v našem hlavním městě, oslovte v první řadě realitní kancelář, která zajišťuje prodej a pronájem kanceláří v Praze včetně všech doprovodných služeb.

Doporučení je tou nejcennější radou

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo již zkušenosti s realitní kanceláří má, je dobré se ho optat. Osobní doporučení je v tomto případě tím nejcennějším vodítkem. I zde se ovšem vyplatí řídit vlastním rozumem. Důkladně prozkoumejte webové stránky realitní kanceláře Praha, zjistěte si něco o její filosofii a historii a nebojte se zapátrat také v internetových fórech nebo diskuzích. Domluvte si schůzku s realitním makléřem a nebojte se jej zeptat na vše, co vás zajímá. Jedině tak získáte jistotu správné volby!

Hledáte solidní realitku? Máme pro vás tip na kancelář Luxent, která se zaměřuje na luxusní nemovitosti v Praze a okolí! Zjistěte, co vám může nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *