Landscape Power Line Power Poles

Víte, kde se bere zelená energie ve vaší zásuvce?

Elektřina jako elektřina – jen těžko lze poznat, zda ji vyrobila jaderná elektrárna nebo třeba její mnohem ekologičtější větrná sestřička. Přesto však má nákup zelených energií smysl, stačí si pohlídat příslušné certifikáty.

Zelená elektřina vám musí poskytnout záruku

Aby nešlo jen o plané sliby na ozdobném papíře, musí se vaše elektřina z obnovitelných zdrojů pyšnit dokladem o původu. Jinými slovy – dodavatel ji musí v určitém objemu nakoupit například z vodní elektrárny nebo bioplynové stanice a ten samý objem poté distribuovat mezi zákazníky, kteří o tuto službu stojí.

Ptejte se po původu elektřiny z obnovitelných zdrojů Pokračování článku

Sestavte si kuchyň jako puzzle

Když se řekne sektorová kuchyň, jen málokdo ví, co si pod tímto pojmem představit. Ve skutečnosti jde o o opravdové kuchyně na míru, které se ve všem přizpůsobí vašim potřebám. V konečném důsledku vám tak ušetří v bytě místo, čas i nervy a nezapomenou ani na vaši peněženku.

Tuto kuchyni si totiž můžete zcela sami navrhnout a rozmístit. Každý spotřebič i další důležitá součást vašeho kuchařského života tak získá své pevné místo, což bohužel není v běžně dodávaných sériových produkcích ani zdaleka standardem.

Variabilita jako hlavní výhoda

Nezáleží na tom, kam chcete svou novou kuchyňskou linku nebo kuchyňské skříňky umístit. Prostorové možnosti jsou často spíše pobídkou k inovativnímu řešení než nepříjemným omezením. Sami si sestavíte svou kuchyň na míru tak, jak potřebujete, a přitom se stále budete pohybovat v cenově přijatelné hladině.

Hrajte si, jako když jste byli děti

Sektorové kuchyně se skládají z mnoha částí – zásuvky, skříňky, linka. To vše lze snadno přizpůsobit vašim prostorovým možnostem. Představte si je jako jednotlivé díly, jež složíte dohromady jako puzzle. Předlohou bude v tomto případě vaše stará kuchyně, kterou se budete snažit vyplnit do posledního koutu. Už žádné mezery mezi zdí a skříňkou nebo nevzhledné a odstávající hrany skříněk.

Nebojte se vyzkoušet i netradiční nápady a uspořádání – od kuchyňského ostrůvku až po inovativně umístěné úložné prostory. Kuchyňská studia vám v tom ráda vyjdou vstříc prostřednictvím jednoduše ovladatelných animačních programů. Jen sednete k monitoru a začnete si hrát. Finální uspořádání pak zkonzultujete s odborníkem a budete mít hotovo.

Kam se vydat pro pomoc?

Pokud vám jde především o dlouhodobou výdrž kuchyně a odolné materiály, obraťte se na brněnské studio Gabon. Tady vám kromě sektorového nábytku nabídnou i kuchyňské spotřebiče a mnoho různých stylů. Vaše kuchyně tak může být rustikální i absolutně moderní. Zjistěte více na Gabon.cz.

Venkovní bazén stavební povolení nepotřebuje a může být opravdu levný

Dnes najdeme bazén snad na každé větší zahradě. Často však jde o nejrůznější nadzemní konstrukce, které co do stability a odolnosti právě příliš nevynikají. A přitom ty nejjednodušší bazény do země mají mnohem jednodušší a rychlejší realizaci, než jste si doteď nejspíš mysleli.

Přitom v žádném případě nedělají kompromisy, takže si k nim můžete dopřát plnohodnotné příslušenství pro maximální uživatelský komfort – od praktického zastřešení až po tu nejlepší filtraci a další zařízení pro úpravu vody.

Velikost bazénu není jenom o rozměrech vodní hladiny

Při plánování svého nového zahradního doplňku si nejdříve rozmyslete, kde bude umístěn a jakou velikosti si můžete dovolit. Nezapomeňte, že bytelné plastové bazény určené do země, potřebují také nezbytné příslušenství (filtrační i bezpečnostní) a dobrý přístup. A zabrat celou plochu zahrady bazénem také není příliš dobrý nápad.

Vše však záleží výhradně na vás. Ani ty největší bazény do země stavební povolení nepotřebují, musíte se však řídit nezbytnými předpisy. I proto bývá lepší, když realizaci svěříte nějaké firmě, která má současnou legislativu opravdu perfektně nastudovanou.

Maximálně jednoduchá realizace pro všechny

Dnes už není třeba kvalitní zahradní bazén dlaždičkovat, vybrané místo složitě vykládat fólií apod. S trochou nadsázky vám postačí jen dostatečně hluboká díra a vhodná plastová vana. K té přidáte schůdky a ozdobný trubkový lem spolu s nezbytným příslušenstvím a máte hotovo.

Realizaci takového bazénu lze stihnout i před blížící se letním parnem, a to včetně střechy pro prodloužení koupací sezóny až o čtyři měsíce a dalších volitelných doplňků. Termíny specializovaných firem se však rychle plní, takže neváhejte příliš dlouho.

A kde najdete opravdu levné a přitom kvalitní bazény? Třeba na stránkách odborníků Bazeny-vyroba.cz. Zjistěte, jak nenáročné a levné může být pořízení vašeho nového (nejen) letního osvěžení na zahradu!