Registrace vozidel a příprava auta na STK pro rok 2016

Pořídili jste si nový automobil? Potom ve vašem technickém průkazu dosud chybí uvedení majitele nebo provozovatele vozidla. Jedná se o neregistrované vozidlo, které je nutné přihlásit do registru silničních vozidel. Vyřízení potřebuje čas a předložení všech potřebných dokumentů.

Registrace vozidel v roce 2016

Kompletaci dokladů, návštěvu dopravního inspektorátu i samotné celkové vyřízení lze přenechat i odborníkům. Registrace vozidel je spojena s uzavřením zákonného pojištění. Povinné pojištění vozidel se dá v současnosti sjednat snadno i online cestou na webových stránkách různých pojišťovacích společností. Z dokladů tedy předkládáte zelenou kartu o pojištění, vyplněnou žádost, doklad totožnosti a formulář. Podnikající fyzická osoba dodá ještě živnostenský list a právnická osoba výpis z obchodního rejstříku. Dále se vyžaduje dodání velkého technického průkazu či prohlášení o shodě, pokud nedošlo k vydání technického průkazu. Ještě se potřebuje faktura, kupní nebo leasingová smlouva, aby byl doložen způsob získání auta. Po zjištění placených úseků na silnicích si pořiďte také dálniční známky ČR. Registrace vozidla je spojena se zaplacením správního poplatku.

Příprava auta na STK

Příprava na STK zabere dost času a technická kontrola nemusí dopadnout nejlépe. Proto se doporučuje před podstoupením STK nechat vozidlo kompletně zkontrolovat v autoservisu. Udělení osvědčení pro provoz je důležité pro každého řidiče, proto je lepší kontrolu absolvovat předem, než by došlo k zamítnutí kvůli menší závadě. Již v autoservisu se nabízí odborné posouzení technického stavu vozidla. Přezkouší se provozní bezpečnost automobilu – například zasklení, podvozek, karoserie, náprava, řízení, pneumatiky apod. Samotné vyřízení STK můžete přenechat odborníkům. Na blízkou končící platnost STK můžete být upozorněni díky registraci do databáze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *