Vybíráme osvětlení do dětského pokoje podle zdravotních aspektů


Většinu vybavení této místnosti podřizujeme přáním a představám svého dítěte. U správně vybraného osvětlení by však tomu tak být rozhodně nemělo. Ne nadarmo se říká, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař. A u dětí toto pořekadlo platí dvojnásob.

Ideálem by samozřejmě byl nepřetržitý přísun slunečního světla od rána až do večera. Toho však lze v našich podmínkách jen těžko dosáhnout. Navíc ne vždy je vznik takové situace žádoucí. Světlo náš organismus totiž ovlivňuje hned několika různými způsoby:

  • délkou trvání,
  • barevným spektrem,
  • vytvářením kontrastů u barev a jasu,
  • množstvím.

Ukážeme si to názorně třeba na psacím stole. Podle většiny odborníků je vhodné, aby tento nezbytný kus nábytku stál někde v blízkosti okna. Pokud však v průběhu odpoledních hodin zasvítí slunce dítěti při jeho činnosti přímo do očí, je lepší zvolit pro daný okamžik některou z forem zastínění a spolehnout se na služby kvalitního umělého osvětlení. A takových příkladů bychom našli velmi mnoho.

Které osvětlení je nejlepší?

Chcete-li chránit oči svých dětí a zároveň je podpořit v soustředění, vybírejte takové světlo, které svítí konstantně po celou dobu. Bolesti hlavy a očí, působené blikajícími zářivkami ve školních třídách, zažil někdy zcela jistě každý. Kvalitní LED osvětlení takovými potížemi netrpí, a navíc přináší svým uživatelům celou řadu výhod.

Náš tip: A jak vybrat osvětlení pro děti podle těchto kritérií se dozvíte po kliknutí na tento odkaz http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/7-zasad-pro-ochranu-zraku-deti

Proč právě LED?

Žárovky s LED technologií neblikají a udržují si konstantní kvalitu osvětlení i zachování energetické účinnosti po celou dobu své životnosti přesahující 10 let. Navíc vám mohou nabídnout libovolnou barvu světla bez použití jakýchkoliv dodatečných filtrů, snižujících jejich účinnost. Stačí modifikovat vlnovou délku světla, a můžete si užívat světlo bílé, modré, červené nebo třeba zelené.

Náš tip: Více si o výhodách LED osvětlení můžete přečíst na blogu http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/vyhody-led-osvetleni.

Veškerá výše uvedená tvrzení však platí pouze v případě, že svou důvěru vložíte do kvalitního osvětlení se všemi potřebnými certifikáty. Jakýkoliv nekvalitní komponent (od zdroje světla po vyplňující fosfor) vás o výhody této technologie velmi rychle připraví. Na svém výběru si proto dejte opravdu záležet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *