Nápady a inspirace do zahrady

Ještě pár týdnů a jaro nezadržitelně vtrhne do obchodů i venkovní zeleně. Vy si ale jarní atmosféru můžete vytvořit na zahradě už teď a zbavit se tak zimních chmur a špatných nálad. Nebudeme vám doporučovat kýčovitou předvelikonoční výzdobu, ale spíše jemné, ručně zpracované dřevěné doplňky, pohodlný zahradní nábytek a šikovný vylepšovák, který rozhodně patří mezi letošní MUST HAVE. Společně dohromady vnesou do vaší zahrady harmonicky jemný dotek probouzející se přírody.

Závlahové systémy vás ochrání před suchem

Připadá vám manipulace se zahradní hadicí nebo konvemi úmorná, ale přesto si nemůžete během parného léta pomoci? Děsí vás účty za spotřebovanou vodu? Dejte jim letos stopku. Moderní automatické zavlažování dokáže množství dodávané vody dávkovat přesně podle aktuálních podmínek. Navíc ho lze nastavit na spouštění v nočních hodinách, kdy každou kapku svěřené vody využijí rostliny, a ne neodbytný sluneční žár. Vhodné systémy existují i do skleníků a na velké terasy. Seznamte se s jejich možnostmi!

Praktická lehátka na zahradu – základ letní pohody

Chcete svou zahradu proměnit v oázu klidu? Pak vám nesmí chybět zahradní lehátka. Ale ne ta obyčejná, vratká, jimž ke složení stačí i pohled škodolibého Saturnina. Vsaďte raději na bytelné kousky z masivu, či lehátka pro dva, s praktickou stříškou proti slunci. A co teprve modely umožňující praktické podložení kolen při čtení zajímavé knihy nebo klasika z tropického dřeva, která k vašemu bazénu přinese závan Karibiku? Alespoň jedno nové lehátko by pro vás mělo být v téhle sezóně povinností!

Dřevěné sochy do zahrady přivítají jaro za vás

Naše babičky měly všechno dřevěné a nebylo to jen snadnou dostupností tohoto materiálu. Vnímaly také pozitivní vlastnosti dřeva. A jedinečná struktura přírodního dřeva u zahradních soch navíc ozdobí zahradu sama o sobě, aniž by jakkoli negativně zasahovala do jejího plánovaného vyznění. Dřevo v sobě ukrývá teplo, které ochotně vydá každému, kdo potřebuje trochu vzpruhy a motivace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *