Podlaha, kterou zvládnete položit za jediný den

Betonové podlahy jsou v běžných bytech již dávno přežitkem. Mají omezenou nosnost, jejich zatuhnutí trvá velmi dlouho, a navíc je potřeba prostor pod nimi v mnoha případech vyrovnávat. Naproti tomu anhydritové podlahy představují jejich důstojné nástupce, jež své předchůdce předčí nejenom skvělými fyzikálními a užitnými vlastnostmi, ale také cenou.

Anhydritovou podlahu stačí nechat uzrát

Pamatujete si ještě na pokládku své první betonové podlahy? Seznam bodů nutných pro její úspěšnou realizaci byl velmi dlouhý. Zahrnoval mimo jiné:

  • zhotovení srovnávacích lišt,
  • úvodní rovnání,
  • hutnění použitého materiálu,
  • a nakonec finální vyhlazení betonové vrstvy.

U větších podlahových ploch zabrala tato práce i několik dní, a poté bylo navíc třeba počítat s další několikadenní prodlevou při tuhnutí a zpevňování betonu. Anhydritové lité podlahy po vás však nic takového chtít nebudou. Stačí je vylít na připravený podklad, znivelovat díky rozvlnění natřásací latí a nechat uzrát. Za 24 hodin můžete po podlaze bezpečně chodit a plné zatížení snese už po 4-5 dnech. Navíc se nemusíte potýkat s obtížným úklidem prachu a dalších nečistot, které běžně vznikají při manipulaci s betonem.

Rovná podlaha na první pokus

Anhydritové podlahy si poradí i s nerovným terénem. Šikovný samonivelační potěr vytvoří dokonale rovný povrch kdekoli, a to pouze s minimální odchylkou 2mm na dvoumetrové lati. Hotovou podlahu tedy není třeba přetírat drahou samonivelační stěrkou případně později nevzhledně podkládat nohy pod nábytkem.

Ideální pro podlahové topení

Tento materiál si navíc skvěle rozumí i s moderními technologiemi. Netrpí výraznými změnami objemu při střídání teplot, takže se skvěle uplatní i při instalaci podlahového topení. Rychle se prohřívá, skvěle vede teplo a v žádném případě na povrchu nepopraská. A vy si tak můžete užívat příjemného tepla od nohou kdykoli a kdekoli.

Náš tip: Aby vaše podlahové topení fungovalo po všech stránkách maximálně efektivně, doporučujeme kontaktovat odborníky z firmy Anhypodlahy.cz a nechat si od nich poradit při jeho instalaci i v prvních dnech užívání. Prohlédnout si můžete také kompletní ceník litých podlah na adrese anhydritové podlahy ceník a udělat si tak dobrou představu o tom, kolik vás taková rekonstrukce bude stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *