Proč vsadit na rohovou sedačku?

Sedačky tohoto charakteristického tvaru vídáme v obchodech s nábytkem stále častěji. Působí totiž v interiéru jako skvělý solitér. To však není ani zdaleka jejich jediná výhoda. Pojďte se spolu s námi podívat na důvody, proč byste si ji měli pořídit i vy?

Synonymum pohodlí

Potřebujete si občas natáhnout nohy, pohodlně se uvelebit nad knížkou nebo se zkrátka jen komfortně opřít v rohu? Rohová sedací souprava vám tohle všechno umožní, aniž by jakkoliv nepříjemně omezovala ostatní uživatele. Poskytuje dostatek místa pro velká rodinná shledání i pro odpočinek ve volných chvílích.

Pro maximální komfort je však vždy nutné ohlídat si tu správnou hloubku sedáku a výšku opěradel. Zatímco nižší low cost varianty jsou vhodné spíše k formálnímu odpočinku třeba ve vstupních halách, vysoké opěrky nejlépe s možností polohování, vám přinesou ten správný komfort v jakékoliv situaci.

Náš tip: je-li rohová sedačka určena pro seniora anebo hůře se pohybující osobu, vyplatí se investovat do modelů s vyššími sedáky, z nichž se velmi dobře vstává.

Více, než jedna funkce

Rohové sedačky jsou poměrně velké, a bylo by proto škoda omezit jejich využití pouze pro sezení. Určitě se proto poohlédněte po modelech s úložným prostorem případně po rozkládacích kouscích, které poslouží jako skvělé místo pro uložení návštěv. A na trhu existují modely nabízející obě tyto funkce současně, což oceníte zejména v malých panelákových bytech, kde je každý metr úložného prostoru doslova vyvažován zlatem.

Když potřebujete ještě více místa

Máte-li velkou rodinu, pak vám ani rohové posezení stačit nemusí. Zalíbit se vám proto může sedačka ve tvaru U nebo velkoryse řešená sedací souprava 3+2+1. Její umístění můžete zvolit zcela podle dispozic svého prostoru, a navíc vás tolik neomezuje v užití místnosti. Křeslo lze v případě nutnosti bez potíží odstavit třeba k oknu a uvolnit tak místo pro jiné aktivity.

Náš tip: Široký výběr sedaček a sedacích souprav ve vysoké kvalitě naleznete v e-shopu http://www.lumax-nabytek.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *