Pohodlí pod zateplenou střechou

Pořídili jste si to nejlepší a nejpěknější vybavení interiéru? Nic však nebude vypadat zcela dokonale, když vás zradí střecha nad hlavou. Fouká střechou dovnitř, protéká voda, nebo se vám dějí jiné nepříjemnosti? Ochraňte své pohodlí v domě!

Důležitost kvality střechy

Jestliže někdo zanedbal kvalitu střechy, nezbude vám než se pustit do vylepšování. Právě tento základ domu ochraňuje interiér před spádovou vodou, vlhkostí, ale rovněž před unikáním tepla a hlukem. Nejde jen o prostory přímo pod střechou, ovlivňují se i nižší poschodí. Hodně pomůže zateplování a izolace střech. Mluvíme o kvalitní izolaci, kde se využívají moderní materiály. Ty se postarají o správné odvádění vlhkosti, omezí rozvíjení hub a plísní u konstrukcí v podkroví. Celkově se zlepší ochrana celé stavby, což se projeví v její delší životnosti. Zateplování střech vám přinese i další výhodu, což je regulování interiérového tepla jak během parného léta, tak v zimě, kdy se topí. V průběhu chladného počasí se lépe udrží teplo uvnitř, což vám ušetří peníze, jinak by vám totiž teplo zbytečně unikalo ven.

Není problém si od odborné firmy nechat vypracovat celou rekonstrukci střechy včetně dobrého zateplení. Nejprve se zpracuje návrh, kde se zohlední velikost, orientace ke slunci, technické řešení a zatížení. Jakmile se vše přesně zaměří, připraví se kalkulace, abyste měli přehled o finančních výdajích.

Pěkný design střechy

Pochopitelně se nezanedbává ani celkový design střechy, aby vypadala už od pohledu pěkně. Důležitou součástí jsou též krovy, které musí zvládat velkou zátěž. I na nich dost záleží, jak dopadne celková kvalita střechy a její životnost. Krovy Český Krumlov spoléhají na ověřené dodavatele materiálu, aby se stavba nijak nepoškodila kvůli silnému větru, spádové vodě nebo pod velkým nánosem sněhové vrstvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *