Volby 2010: Milióny sem milióny tam, ODS a ČSSD jsou stejná pakáž

Vzhledem k tomu že se blíží datum volby 2010, které se uskuteční již na konci měsíce květen 2010, na veřejnost se dostává mnohem více skandálů kolem politických stran než obvykle. Ne, že by skandálů kolem našich politiků bylo jindy málo, ale díky předvolebním kampaním je jejich dávka větší než obvykle. Nejvíce prostoru předvolební kampaně 2010 si berou politici ČSSD a ODS, kteří se vzájemně napadají. Při letmém pohledu je ale jasně vidět že ČSSD a ODS si nemá co vyčítat. Obě strany mají plné skříně kostlivců.

Nechci se pokoušet o žádnou zasvěcenou analýzu, naopak vyberu si pouze dvě události, které mě v posledním týdnu zaujali. Myslím si, že velmi dobře ilustruje to v jakém stavu je naše politická scéna, jak skvělé máme politiky. (pokud se mnou souhlasíte, nezapomeňte, že se blíží termín volby 2010 a tím i naše jediná šance jak na další 4 roky dát politikům najevo co si o nich myslíme!)

Miloslav Vlček – pochybné půjčky a milión v papírovém pytlíku

Soudruh Paroubek to všem spočítá!

Soudruh Paroubek to všem spočítá!

Minulý týden skončila kauza pochybných půjček, miliónů předávaných v papírovém pytlíku, rezignací předsedy poslanecké sněmovny Miloslav VlčkaČSSD. Tento politik se tak zamotal do svých prohlášení a lží že nakonec musel odstoupit. Pravděpodobně nespáchal žádný trestný čin nebo se mu alespoň žádný na základě dostupných informací nepodaří prokázat (snad jen nějaké drobné klepnutí přes prsty za porušení nařízení o bezhotovostním styku kdy každá částka vyšší než půl miliónu korun musí projít přes bankovní účet).

Nechci zde hodnotit, co přesně se stalo, co kdy prohlásil Vlček a co všechno z toho nakonec nebyla pravda. Názor si asi každý dokáže udělat sám.  Pokud by se jednalo o ojedinělou kauzu jednoho pochybného politika ČSSD, ani by to nestálo za zmínku, chyby dělá každý, a jedna černá ovce se vždy najde, ale …… jen pro osvěžení paměti:

  • Stanislav Gross a podivně získaný byt, na který si nemohl Gross legálně vydělat
  • Karel Srba (tajemník Jana Kavana ČSSD, odsouzen za přípravu vraždy)
  • Ivo Svoboda (ministr finance za ČSSD) – pět let za tunelování firmy Liberta
  • Jiří Paroubek (předseda ČSSD) a jeho styky s mafií (Václav Kočka)
  • Zdeněk Škromach a kauza biolíh
  • atd ….

Novotný a Kvapil – jak se uplácí v Brně?

ODS je za vodou, a co vy?

ODS je za vodou, a co vy?

Tento týden také v médiích proběhla zpráva, že bývalý starosta brněnské části Žabovřesky z ODS, byl na kauci propuštěn z vazební věznice. Stojí před obviněním z braní úplatku 4 milióny korun, za což mu hrozí až 12 let vězení. Celá kauza se provalila letos v únoru, když Kvapila a Novotného z ODS zatkla policie poté, co převzali od vydíraného podnikatele první milión korun v hotovosti. O tom, že by v tom byl politik ODS nevině, se tedy nedá nijak pochybovat (alespoň mě se tedy nestává, že by mi do kanceláře přišel neznámí člověk, jen tak mi dal milión v hotovosti a zase odešel, nebo vám snad ano?)

Opět, pokud by se jednalo o ojedinělý případ, dalo by se to brát jako selhání konkrétního člověka, za kterého ODS jako strana nemůže brát odpovědnost, ale zavzpomínejme ….

  • poslanec ODS Marek Benda a neoprávněně používaný titul doktor
  • Ztrátový projekt Opencard pod vedením Pavla Béma ODS
  • Tajné konto ve Švýcarsku (ODS 1997) nebo imaginární sponzoři Rádžív Sinh a Lájosz Bácz
  • Miroslav Macek a jeho veřejná facka Rakovi (i když ta možná byla zasloužená)
  • Milan Volf z kladenské ODS –  obžalovaný v kauze neoprávněného poskytnutí 41 miliónů
  • Starosta Prahy 4 Jančík a jeho podivné kauzy
  • Kauza Toskánsko a styk Mirka Topolánka s Vlivnými podnikateli

Nerozumím zastáncům obou stran, kteří se v různých diskusích vzájemně napadají. To že tak dělají zástupci ODS a ČSSD se dá pochopit – je to součást jejich mediální prezentace. Ale to je zbytek národa vážně tak hloupý že nevidí, že obě dvě tyto strany jejich politici jsou úplně stejní.

Kdyby se dohadovali, která z těch dvou stran je horší tak to bude dávat smysl. Ale jakákoliv debata o tom že ODS je špatná a ČSSD dobrá nebo ČSSD je ta špatná a naopak ODS to myslí dobře je nesmyslná. Obě dvě strany by měli zmizet z české politické scény. Díky svým skandálům jsou tak nedůvěryhodné, že jakýmkoliv slibům, co všechno pro své voliče chtějí udělat, se prostě nedá věřit. více >>Volby 2010

  2Komentáře

  1. jana   •  

    Dobrý den pane přispěvateli, souhlasím s Váma, ale měl by jste se naučit alespoň trochu lépe ovládat český jazyk a ve svém psaném projevu na toto téma nědělat tolik chyb s tvrdým i měkkým y. Taky to nepůsobí důvěryhodně a mám tendenci pochybovat o Vaší inteligenci.

  2. Karel Novák   •     Author

    Děkuji za zpětnou vazbu = všem milovníkům českého jazyka se omlouvám, bohužel to není moje silná stránka, a jsou chyby a překlepy které neohlídá ani automatická kontrola pravopisu ve Word :(, slibuji ale že se pokusím polepšit a dávat si více pozor!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *