Dlouhodobá předpověď počasí – květen 2010

Začal měsíc květen a všichni se už těší na začátek letního počasí nebo alespoň na krásné jaro s rozkvetlými stromy a spoustou sluníčka. Leckdo už přemýšlí i o tom kam vyrazí na dovolenou, aby se vyhnul prázdninovému náporu. Jaké bude počasí květen 2010?

Dlouhodobá předpověď počasí na květen 2010

Pokud se i vy těšíte na krásné a teplé počasí v květnu, možná vás trochu zklameme. Dlouhodobá předpověď počasí na květen totiž slibuje spíše zatažené a deštivé počasí. Toto počasí by měl květen přinést především v první polovině, kdy by měla být převážně zamračená obloha, občasný déšť nebo přeháňky, míst i bouřky. Dlouhodobá předpověď počasí také slibuje průměrné teploty na květen v rozmezí 14 – 20 stupňů. Až v druhé polovině května a hlavně pak na jeho konci by se teplota měla začít dostávat nad 23 stupňů.

Dlouhodobá předpověď počasí květen 2010

Dlouhodobá předpověď počasí květen 2010

Dlouhodobá předpověď květen – hlavně na začátku měsíce bude chladno

V první polovině měsíce květen by se ranní teploty měly pohybovat velmi nízko. Dlouhodobá předpověď slibuje, že místy by se mohlo jednat o přízemní teploty až -5 stupňů z čehož zahrádkáři a zemědělci určitě nebudou mít radost. Postupně by se ale jak ranní tak i denní teploty měly začít zvyšovat.

Pokud tedy plánujete nějakou dovolenou nebo prodloužený víkend v jarní přírodě, doporučujeme vám ponechat to spíše až na druhou polovinu měsíce květen kde už je dlouhodobá předpověď přece jen trochu optimističtější.

Pokud ale toužíte po teple a sluníčku, máme pro vás jeden tip. Nehledě na dlouhodobou předpověď pro Českou republiku, ve středomoří již začíná léto. Například Džerba již klásí 28 a slunečné počasí, Kréta, Rhodos, nebo Soluň zpravidla 25 stupňů a také slunečné počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *