Jak ušetřit při realizaci zelené střechy?

Je ekologie vaším hlavním tématem dne nebo jednoduše hledáte střechu, která se obejde bez zdlouhavé a náročné údržby a zároveň ochrání váš domov před celou řadou negativních vlivů? Pak by vám určitě neměly uniknout výhody střechy vegetační neboli zelené.

Nejenže zvýší estetickou hodnotu vašeho domova a vytvoří příjemné mikroklima v jeho okolí, ale může vám pomoci i s některými mnohem palčivějšími problémy.

  • Zabrání přehřívání podkroví a dalším nepříjemným tepelným výkyvům – slouží jako šikovná tepelná izolace, čímž dokáže ušetřit i náklady na vytápění.
  • Dovede pohltit rušivé zvuky z okolí.
  • Funguje jako účinná ochrana střechy a její konstrukce, čímž prodlužuje její životnost.
  • Zadržuje srážkovou vodu (zachytí třetinu až polovinu vodních srážek).

Zvolíte-li navíc extenzivní/nízkoúdržbovou zelenou střechu (např. Alfagreen „BASIC“), získáte vysoce funkční řešení, kterému nemusíte věnovat téměř žádnou péči. Doporučeno je pouze občasné hnojení (max. 1 × za rok), odstraňování náletových dřevin a minimální závlaha po dobu prvních několika měsíců, aby byla zajištěna dobrá vitalita a uchycení rostlin. Jinak se zelená střecha obejdete zcela bez vašeho zásahu a bude jednoduše růst a zelenat se bez ohledu na roční období.

Jak snížit náklady na pořízení zelené střechy?

V první řadě je dobré vědět, že výstavbu zelené střechy je možné financovat ze stavebního spoření anebo hypotéky. Nemusíte si tedy brát drahou neúčelovou půjčku s vysokými úroky.

Skutečnou úsporu vám pak mohou přinést státní dotace v rámci programu Zelená úsporám ve fixní výši 500 Kč/m2. Nyní jsou podmínky pro realizaci ideální, není totiž jisté, zda budou peníze v programu až do původně avizovaného roku 2021. Podmínkou pro vyplacení dotace je však pořízení střechy s předem schválenými parametry. Skladba zelené střechy Alfagreen „BASIC“ dodržuje všechna kritéria beze zbytku. Zjistěte více na stránkách www.alfagreen.cz a udělejte první krok k ekologickému a úspornému bydlení ještě dnes!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *