Sháníte hliníková okna? Chtějte kvalitu přímo od výrobce!

Přemýšlíte, jaký materiál bude pro vaše okna a dveře nejvhodnější? Líbí se vám hliník, ale nejste si jistí, jestli se vám taková vysoká investice vrátí? Poradíme vám, jak ze své peníze získat skutečně ten nejlepší produkt!

Jak je to s životností různých materiálů?

Plastová okna bývají vesměs nabízená pod sloganem „rozumný poměr ceny a kvality.“ To znamená následující: v rámci běžného používání je životnost dostatečná, jak však léta ubíhají, začne se zub času nevyhnutelně podepisovat na jejich vzhledu, funkčnosti či izolačních vlastnostech. Životnost takových oken je jen několik desítek let. V žádném případě tedy nejde o produkt vícegenerační.

Hliníková okna jsou naopak z tohoto úhlu pohledu téměř nezničitelná.

Při správné instalaci skvěle odolávají povětrnostním vlivům i velkým výkyvům teplot během letních a zimních měsíců. A stejnými vlastnostmi se mohou pochlubit i hliníkové dveře. Pokud si domů pořídíte takovéto duo, budou se z něj těšit i vaše děti nebo vnoučata.

A co tepelné mosty?

Z hodin fyziky si určitě pamatujete, že kov vodí teplo daleko lépe než plast. Tepelně-izolační vlastnosti hliníkových oken proto musí být výrazně horší, než u jejich plastových kolegů. Nebo ne? Právě naopak! Technologie přerušování tepelných mostů, kterou používají všichni kvalitní výrobci, tento problém vyřešila na jedničku. Hliníková okna jsou tedy s těmi platovými co do tepelně-izolačních vlastností zcela srovnatelná. Jako potvrzení si můžete vyžádat index prostupu tepla – čím menší je, tím lepší produkt před sebou máte.

Z estetického hlediska jasně vítězí hliník

Vždycky jste snili o domově plném slunečního světla a tepla? Pak si ho zbytečně neubírejte tlustými plastovými rámy! Hliník je mnohem pevnější a odolnější, takže okenní rámy se mohou pochlubit mnohem menší šířkou jdoucí ruku v ruce s vysokou nosností. Hliníková okna si hravě poradí i s velkými a masivními skly u balkonů a lodžií.

Kvalitu za příznivou cenu hledejte u výrobce

Odolná hliníková okna, dveře nebo střešní světlíky nabízí například ryze česká společnost PRUNIWERK a.s., která dodává své výrobky velkým firmám i drobným zákazníkům. Využijte přímého nákupu bez prostředníka a pořiďte si kvalitní hliníková okna za skvělé ceny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *