Komunální volby v Praze: kdo bude nový primátor?

Současný primátor hlavního města Prahy – MUDr. Pavel Bém bude v říjnu nahrazen novým primátorem. Kdo se jím stane, o tom rozhodnou komunální volby Praze. Kdo z českých politiků má šanci získat tuto významnou pozic? A koho by na pozici primátora chtěli vidět pražané?

Pavel Bém vládl Praze 8 let

Vystudovaný lékař MUDr. Pavel Bém, který se proslavil mimo jiné i díky svému výstupu na Mt. Everest, vládl pražskému magistrátu dlouhých 8 let. Poprvé byl zvolen v roce 2002, a podruhé v roce 2006. O tom, že v komunálních volbách 2010 bude nahrazen novou tváří, není pochyb. O tom, že si i obyvatelé Prahy přejí vidět v nejvyšší městské funkci jinou tvář, svědčí třeba i následující fotografie.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Primátor Pavel Bém není u některých obyvatel Prahy příliš oblíbený. Kdo bude nový primátor? Rozhodnou komunální volby.

Jen pro připomínku. Pavel Bém z pražské ODS se proslavil například díky kauze Opencard, tím jak zasáhl na pokyn prezidenta Klause do jednání o výstavbě knihovny na Letné. Je také známý prosazováním výstavby mrakodrapů na Pankráci. Jeho jméno je také spojováno s mnoha dalšími kauzami. V některých médiích se objevili i mnohé spekulace o tom „kolik si Bém za dobu svého primátorování nahrabal“.

Kdo bude nový pražský primátor?

O tom, kdo bude novým primátorem hlavního města Prahy, budou rozhodovat komunální volby 2010, které se konají 15. a 16. října 2010. Na pozici primátora hodlá kandidovat minimálně 10 uchazečů.

  • Zdeněk Tůma – kandidát za TOP 09
  • Markéta Reedová – kandidátka za Věci veřejné
  • Rudolf Blažek – kandidát za ODS
  • Jiří Dienstbier – kandidát ČSSD
  • Jana Bobošíková – kandidátka uskupení Suverenita
  • Jiří Witzany – kandidát hnutí SNK-ED
  • Jan Kalousek – kandidát za ODS
  • Petr Bříza – kandidát ODS
  • Petra Kolínská – kandidátka za hnutí SNK-ED
  • Marta Semelová – kandidátka za KSČM

Vsaďte si na výsledky volby

Na to, kdo se stane novým primátorem v Praze, je možné i vsázet. Sázky a kurzy na to, kdo bude novým primátorem, vypsal například Tipsport. Podle kurzů u Tipsport, by měl mít největší šanci vyhrát bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Kurz na to, že se stane primátorem, je totiž 2,00. Hned za ním je s kurzem 3,00 Markéta Reedová a třetí v pořadí je Rudolf Blažek s kurzem 5,00. Totálním outsiderem je pak s kurzem 1:100 Marta Semelová (šance, že by si pražané zvolili kandidáta KSČM je opravdu utopická :))

Kdo vyhraje komunální volby v Praze?

komunálních volbáchPraze, se dá očekávat urputný souboj mezi ODS a TOP 09. Praha bývala pro ODS vždy „domácí hřiště“. V parlamentních volbách zde ale vyhrála TOP 09. Dá se také čekat, že silnou pozici v Praze, se pokusí získat i Věci veřejné. Přece jen, kde jinde než právě v Praze, se rozhoduje o státních zakázkách (a o ty jde v politice především ;-)). ČSSD nebo KSČM si asi nemohou dělat naděje na velký zisk. Přece jen lidé v Praze, kteří často vydělávají více než je průměrná mzda, a z toho pohledu se mají lépe než zbytek republiky, moc na sociální jistoty nabízené ČSSD a KSČM neslyší.

Koho byste chtěli vidět na místě Pražského primátora? Myslíte si, že Zdeněk Tůma by mohl být dobrou volbou pro Prahu? Pokud se Vám Zdeněk Tůma líbí jako nový primátor, klikněte na “líbí se mi” [fb_like_button_count]

Bude Zdeněk Tůma novým primátorem Prahy? Rozhodovat budou komunální volby.

Bude Zdeněk Tůma novým primátorem Prahy? Rozhodovat budou komunální volby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *