Air France málem přišla o další letadlo!

Letecká katastrova, Air France, let 447

Letecká katastrova, Air France, let 447

Skoro přesně půl roku poté co letecká společnost Air France přišla o letadlo plné pasažérů, které se ztratilo nad Atlantickým oceánem, měla tato letecké společnost další problém. Její letadlo Airbus A 330 – 203, které letělo na pravidelné lince z Brazílie do Francie, se v turbulencích propadlo o 1500 metrů.

Událost se stále ve stejné oblasti kde už tato letecká společnost přišla o jiné letadlo. Tentokrát se ale katastrofa neopakovalo. Ani jednomu z 215 cestujících se nic nestalo. Letadlo bylo pouze donuceno klesnout na nižší letovou hladinu. Celý pokles, kdy letadlo sestoupilo z výšky 29 000 stop asi o 5 000 stop během krátké doby, podle cestujících vypadal jako, že letadlo není pod kontrolou.

Francouzský úřad BEA, který se zabývá vyšetřováním letecké nehody, které se stala v červnu, kdy se zřítilo jiné letadlo společnosti Air France, uvedl, že se u aktuální události jednalo o stejný problém. Který ale naštěstí neměl tragický konec.

Celá událost se stala už před několika dny, konkrétně 29. Listopadu 2009. Informace o katastrově která se nakonec nestala se, ale na veřejnost dostávají až nyní.

Předchozí letecká katastrofa společnosti Air France:

Air France let 447 – Airbus A330-200 havaroval při letu přes Atlantický oceán s 228 lidmi na palubě 1. června 2009 na lince z Rio de Janeiro do Paříže. Letadlo Air France vletělo do bouřky a zmizelo při letu přes Atlantický oceán.

Video – havárie letu 447:

  2komentáře

  1. Petr   •  

    Propad o 1500 metrů si nedovedu představit. Musel to bejt strašnej hukot. Propad letadla jsem jednou zažil při nalétávání letadla na přistání. Bylo to jen o pár metrů, ale nikdy na to nezapomenu.

  2. Petr   •  

    Takřka při každém letu v tomto místě dochází k turbulencím, je to vlivem proudu vzduchu, který proudí od jižního pólu podél pobřeží ¨Brazilie. Posádky toto místo dobře znají a vždy preventivně se letí v tomto místě se zapnutými pásy, někdy i s mírným odbočením z přímého směru letu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..