Team Light Bulb Ideas Heads  - geralt / Pixabay

Chcete být doma v bezpečí? Vsaďte na inteligentní domácnost

Technologický pokrok přináší neustále nové vymoženosti, které nám dokážou usnadnit náš každodenní život. Velkou pozornost si v posledních letech získaly inteligentní domácnosti, díky kterým můžete svůj dům ovládat pouhým smartphonem.

Co je to inteligentní domácnost?

Inteligentní domácnost představuje soubor zařízení, která jsou vzájemně propojená a řízené jednou centrální jednotkou. Zároveň všechna tato zařízení můžete pohodlně ovládat vlastním smartphonem. Pomocí něj můžete regulovat teplotu v domě, rozsvěcet a zhasínat světla, kontrolovat kamerový systém nebo nastavit okenní žaluzie. Inteligentní domácnost je tak skvělým pomocníkem, díky kterému můžete ušetřit čas, ale v některých případech i peníze

Výhody inteligentní domácnosti

  • jednoduché ovládání
  • vyšší bezpečnost
  • nižší náklady na provoz domácnosti

Nevýhody inteligentní domácnosti

  • vyšší náklady na pořízení
  • při špatném zabezpečení může dojít k napadení systému zvenčí

Mějte zabezpečení svého domu pod palcem

S inteligentní domácností můžete mít zabezpečení domu pod palcem. Mezi zařízení, které je možná do systému připojit se řadí nejen kamery, ale i různé senzory a detektory. Ty vás prostřednictvím aplikace neprodleně upozorní na to, že se u vás doma nachází nečekaný návštěvník.

Kromě toho můžete ze svého smartphonu neustále kontrolovat, co se děje uvnitř i kolem vašeho domu. Nové IP kamery totiž nabízí možnost sledování záznamu v reálném čase, ale i manipulaci s kamerou na dálku.

Jak si můžete založit svoji vlastní inteligentní domácnost?

Inteligentní domácnost si může doma založit každý. Vždy však záleží na tom, jaké máte možnosti a rozpočet. Pokud vám jde pouze o bezpečnost, můžete si pořídit základní sady, ve kterých najdete centrálu, detektory a senzory či IP kamery. Postupem času můžete přidávat další vychytávky, jako jsou například chytré zásuvky, termostaty nebo osvětlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *