Sofa Orange Cushion Furniture Sofa  - CAMACHO03 / Pixabay

Kůže jako ozdoba každého interiéru

Líbí se vám nádherný kožený nábytek? Pak byste měli vědět, že nejde  o tak nedostupný luxus, jak si nejspíš myslíte. Naopak. Pokud přemýšlíte jen trochu v mezích udržitelnosti a ekonomické efektivity, bude tento materiál jednoznačně vaší první volbou.

Kůže totiž patří mezi ten typ přírodních produktů, které opravdu něco vydrží. Nerozhází ji nečistoty ani špína a nedá šanci ani zákeřnému prachu, jež se u textilního posezení při každém dosednutí nekontrolovatelně víří vzduchem. A díky tomu se v ní samozřejmě nebudou množit ani roztoči, kteří nám škodí produkovanými toxiny.

Nákup produktů z kůže se vyplatí

Oproti těm textilním se totiž pyšní mnohem delší životností  a lepší čistitelností. Takže tam, kde už látkové sedačky jednoznačně ztrácí dech, vypadají sedací soupravy – kožené  stále ještě skvěle. Musíte si však vybrat ty s kvalitní konstrukcí, jež se jen tak lehce neprosedí.

Jak je to s péčí o kožené sedací soupravy

A pokud se obáváte, že se budete muset o svou novou ozdobu domácnosti neustále přehnaně starat, pak nemáte pravdu. Ani německé luxusní sedačky, které patří mezi vlajkové produkty v tomto oboru, zpravidla nepotřebují víc než jednu jedinou pořádnou impregnaci ročně.

A vzniklé skvrny? Ty obvykle stačí odstranit vlažnou vodou (a sedačku poté důkladně vysušit). Jen ty odolné si mohou vyžádat přidání kapky saponátu, nic víc by však rozhodně nemělo být třeba.

Nábytek, který se přizpůsobí každému stylu

A na závěr musíme také dodat, že kůži lze na našem trhu sehnat ve více než jednom provedení. Ve hře nejsou jen nejrůznější barvy, ale také matný či lesklý povrch – stačí si jen vybrat. Záleží tedy jen na vás, jak velkou estetickou roli chcete tomuto kusu nábytku ve svém interiéru dát. A kde sehnat luxusní sedačky – německé s možností osobní prohlídky? Vyzkoušejte webové stránky specialistů Inelis.cz nebo přímo jejich kamennou prodejnu v Praze.

Kůže jako ozdoba každého interiéru
Kůže jako ozdoba každého interiéru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *