Pane Béme, nechceme web Prahy za 160 milionů

Pane Béme, nechceme web Prahy za 160 milionů

Pane Béme, nechceme web Prahy za 160 milionů

Magistrát hlavního města české republiky vypsalo výběrové řízení na dodavatele nových webových stránek. Hodnota celé zakázky má být 160 miliónů korun. Všem odborníkům, kteří se pohybují v oblasti výroby webových stránek, se to zdá poněkud mnoho.  Neskrývají své rozpaky. Celé výběrové řízení na webové stránky za 160 miliónů korun vypadá jako by bylo připravené pro předem vybranou firmu.

Podle odborníků jsou požadované webové stránky zbytečně předražené.  Pochybnosti vyvolává například i to že se v zadávací dokumentaci nepíše nic o naplnění webových stránek texty. Oslovení odborníci říkají, že v takovém případě by celé webové stránky mohly stát maximálně jednotky miliónů korun.

Pane Béme, nechceme web Prahy za 160 milionů

Na sociální síti Facebook se již objevila skupina s názvem “Pane Béme, nechceme web Prahy za 160 milionů”. Jedná se o aktivitu Jana Šromeka. V informacích na této stránce se píše: “tato skupina není zaměřena proti osobě Pavla Béma, ale snaží se zdarma poradit (narodil od poradenských služeb pro opencard), jak efektivněji využit finanční prostředky”

Některé příspěvky fanoušků této stránky jsou výrazně negativní

“Kolik asi půjde na další expedici do Himalájí co???? To vám nestačila Opencard, Pražské mýto a olympijská kandidatura potřebujete víc? STYDÍM SE ZA SVÉHO ROZHAZOVAČNÉHO PRIMÁTORA

“Neměli by občané Prahy o takových šílených výdajích hlasovat?”

“Zase se mi chce zvracet 🙁 Hlavně, že má stát sekeru jak prase, ale na takovýhle předražený kokotiny prachy jsou. To budou mít zlatej server? Tohle přece musí být trefné!!??”

Objevují se I příspěvky které tento projekt spojují s předraženým projektem Opencard, kolem kterého se v posledních dnech objevilo mnoho negativních informací v souvislosti s publikovaným auditem, který ukázal na vážná pochybení projektu Opencard v Praze

“Pravděpodobně ten nový web bude perfektně spolupracovat s kartou Opencard.”

Výdaje Prahy na informatiku

Jen za letošní rok měla Praha naplánované utratit za IT více než 1,9 miliardy korun.  Jedná se zde tedy o mnoho dalších podobných projektů v rozsahu několika desítek až stovek miliónů korun.  Například na nový účetní a plánovací systém mělo být tento rok vydáno 219 miliónů korun. Projekt Praha v informačním věku pak přijde na 120 miliónů korun.

V době celosvětové krize a snižování nákladů se zdají být některé výdaje magistrátu hlavního města Prahy poněkud neuvážené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *