Ibalgin i antikoncepce zvířatům škodí – jaká je alternativa?

Leckdy bereme své domácí mazlíčky spíše jako přátele a neváháme pro ně udělat totéž, co pro sebe. V dobré víře jim však často ubližujeme a snaha o maximální zjednodušení či zlevnění péče může vést až k úhynu kočky nebo psa.

Dobrým příkladem je zvířecí antikoncepce. Ano, existuje a v mnoha případech se dá použít, ovšem vždy pod dozorem zkušeného veterináře a odborníka. Na první pohled totiž nepoznáte, zda je něco špatně.

Na preparáty z Francie raději nesázejte

Bohužel u nás stále nejsou k dispozici některé špičkové přípravky, jež se v zahraničí užívají zcela běžně. To by však neměl být důvod k tomu, abyste se uchylovali k černému trhu. Zvířata je vždy v takovém případě nutné podrobovat pravidelný testům krve. Ty dokáží odhalit selhávající játra či ledviny, problémy s dělohou apod… To vše totiž může antikoncepce způsobit. U lidí se o těchto problémech hovoří, ovšem zvířata stále v tomto ohledu ponecháváme tak trochu stranou. A to je škoda.

Léky proti bolesti spíše uškodí než pomohou

A co když vašeho mazlíčka něco bolí? Neudělejte chybu a na domácí lékárničku se nespoléhejte. I když vám třeba oblíbený Ibalgin nebo paracetamol  uleví od prvních problémů, pro psy i kočky je vysoce toxický. A aspirin? Ten bohužel dovede u koček vyvolat i akutní krvácení do trávicího traktu. Často jde bohužel o komplikace fatální a takto léčeným zvířatům už nelze nijak pomoci.

Pokud si nevíte rady, obraťte se na odborníky

Jestliže vám na vašem zvířecím společníkovi opravdu záleží, svěřte jeho léčbu do rukou veterináře. MetropoleVet nabízí komplexní péči o domácí mazlíčky, kterých ročně ošetří přes 11 000. K mání je i Veterinární ortopedie v Praze, zaměřená poruchy a onemocnění pohybového aparátu u zvířat. Pokud váš pes kulhá, kočku evidentně bolí každý došlap apod., neváhejte včas vyhledat specializovanou pomoc. Prospějete jim více, než podáním již zmiňovaných přípravků proti bolesti.

Ibalgin i antikoncepce zvířatům škodí – jaká je alternativa?

Ibalgin i antikoncepce zvířatům škodí – jaká je alternativa?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *