Architecture Gang Floor Perspective  - MichaelGaida / Pixabay

Nechte se překvapit rychlou pokládkou, kterou nabízejí lité podlahy

Přemýšlíte nad tím, jakou do svého bydlení zvolit podlahu? Beton není jedinou možností, velmi dobře ho může zastoupit i moderní anhydrit. A jaké jsou výhody a nevýhody obou provedení?

Ukážeme vám, na co si dát pozor, aby se vám v konečné fázi investice do podlahy 100 % vyplatila, a nezapomeneme ani na rychlý přehled všech důležitých detailů.

Betonová podlaha zaujme zejména cenou

Jsou poměrně levné, to je pravda, ale jinak toho betonové podlahy příliš nabídnout nemohou. Jejich pokládka probíhá tak, že se namíchaný potěr odpraví na místo, kde se manuálně rozprostírá a následně i vyrovnává. Neobejdete se bez elektrické hladičky (pokud tedy nechcete aplikovat samonivelační stěrku).

Hodí se i pro podlahové topení a nemusí příliš dlouho vyzrávat. Aplikace je však po všech stránkách náročnější.

Anhydrit je skvělý pro všechny, kdo nemají čas

To anhydritové podlahy jsou oproti betonu připraveny rychleji. Speciální směs na bázi síranu vápenatého se na místo určení dostane za pomoci pružných hadic. Díky své konzistenci se skvěle rozlije a velmi rychleji vytvoří hladký povrch bez další námahy.

Potěší vás i rychlost celého procesu. Už po 24 hodinách je proces vyrovnání i lití hotov. A za další den už je možné po podlaze běžně chodit. Kompletní vysychání však trvá asi čtyři týdny. Pokud však potřebujete bytelné základy (vhodné mimo jiné i pro podlahové topení), které vám umožní do domu běžně vstupovat a pokračovat v jeho rekonstrukci, pak je anhydrit rozhodně skvělou volbou.

Pro vysokou kvalitu zamiřte za odborníky

I když aplikace tekutých podlahových materiálů vypadá snadně, nebývá tomu tak. Ve hře je navíc i izolace podlahy a další důležité prvky, jež se svépomocí zvládají jen velmi obtížně. Zamiřte raději k odborníkům. Například firma Urbánek – betonové podlahy z Českých Budějovic – může nabídnout přes 15 let zkušeností s realizací podlah v soukromých i komerčních prostorech. A postará se o vše – od úvodního zaměření až po konečnou úpravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *