Výhody a nevýhody krabičkové diety: Znáte je?

Krabičková dieta je fenoménem současnosti. Drží ji celebrity, ženy a dívky různého věku, modelky, ale i úplně obyčejné ženy, které se chtějí zbavit nějakého toho kila navíc, které se jim na bříšku či stehnech usadilo během dlouhé zimy. Krabičková dieta je založená na dietní stravě a vhodně zkombinovaných pokrmech, které sestavuje zkušený fitness odborník či dietolog, jež má s lidmi, které trápí nadváha bohaté zkušenosti. Ale vše není pouze černé nebo bílé. I krabičková dieta má své nedostatky. Pojďme se společně podívat na výčet předností a nevýhody krabičkové diety – fenoménu současnosti.

Výhody krabičkové diety

Mezi největší výhody patří nepochybně skutečnost, že nutričně i kaloricky vyvážené pokrmy vám doveze kurýr až k vám domů. Jejich sestavení je provedeno „na klíč“ dietologem či fitness poradcem a vám tak odpadají starosti s nákupem, vařením, ale i hlídáním energetických hodnot jednotlivých pokrmů. Dietní strava má za cíl nasytit vás a zároveň vám zabránit přijímat prázdné kalorie či stravu, která štíhlé linii určitě nenahrává. Ušetříte tak čas i peníze a ještě zvládnete zhubnout nějaké to kilo. Kromě toho si také vytváříte správné stravovací návyky a učíte se jisté pravidelnosti.

Nevýhody krabičkové diety

Mezi nevýhody jistě patří poměrně významné zatížení vaší peněženky. Taková krabičková dieta Ostrava vás může na den vyjít zhruba na 150 – 300 Kč. V Praze jsou náklady pochopitelně mnohem vyšší. Pokud navíc nezvládnete přechod z klasické stravy na krabičkovou dietu, její účel zcela pozbývá smysl.Jakmile s dietou skončíte a začnete přijímat množství jídla, na které jste byli před dietou zvyklí, nemile vás s největší pravděpodobností překvapí jo-jo efekt. Proto je důležité změnit jídelníček a způsob stravování nejen na několik týdnů, během nichž se stravujete „krabičkami“, ale také po ukončení tohoto oblíbeného dietního opatření.

jill111 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *