Instagram Ig Smartphone Cellphone  - solenfeyissa / Pixabay

Jak si vedou nejnovější iPhone a Xiaomi?

V současné době existuje nespočetné množství mobilních telefonů. Zatímco někomu záleží na značce, jinému zase na parametrech či pořizovací ceně. Obrovské popularitě se bezpochyby těší značky jako Apple a Xiaomi. V následujících řádcích vám představíme nejnovější modely od těchto výrobců.

Apple a Xiaomi jsou dvě naprosto jiné cenové relace. Zatímco profesionální verze od značky s nakousnutým jablkem s kapacitou 64 GB začíná na 29 990 korunách, Xiaomi Mi 10 Pro s kapacitou 256 GB seženete za 27 430 korun. Jak jsou na tom oba mobilní telefony po parametrové stránce?

iPhone 11 Pro

V první řadě se iPhone 11 Pro vyznačuje revoluční trojitou fotosoustavou, dlouhou výdrží baterie a geniálním čipem, který naplno využívá strojové učení. Ultraširokoúhlý fotoaparát s ohniskovou vzdálenosti 13 mm, clonou f/2,4 a 12MP snímačem. Širokoúhlý fotoaparát s ohniskovou vzdáleností 26 mm, clonou f/1,8 a stejně tak 12MP snímačem. Zajímavostí však je fotoaparát s teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 52 mm, větší clonou f/2,0 a 12MP snímačem, pomocí něhož vyfotíte úžasné portrétové snímky.

V nabídce jsou tři různé kapacity, a to 64 GB, 256 GB a 512 GB. Hmotnost zařízení je 188 gramů. Přístroj je vybaven 5,8palcovým OLED Multi-Touch displejem přes celou přední stranu. Pro odemčení se používá systém Face ID, jenž rozpoznává obličeje.

Xiaomi Mi 10 Pro

Pokud hledáte spíše nějaký propracovaný model se systémem Android, správnou volbou je bezpochyby Xiaomi Mi 10 Pro se čtyřnásobným fotoaparátem s rozlišením 108 MP, 2× optickým, 10× hybridním a 50× digitálním zoomem. Uvnitř přístroje je osmijádrový procesor Snapdragon 865.

Xiaomi Mi 10 Pro je větší než iPhone a má 6,67 palcový zakřivený Full HD+ displej. Baterie má perfektní výdrž, duální reproduktory nabízejí dokonalý požitek z hudby. Pro odemčení slouží čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *