Bedroom Interior Design House Room  - StuBaileyPhoto / Pixabay

Nábytek z masivu je sázka na jistotu

Každý z nás, když si zařizuje svůj byt nebo domeček, řeší, jaký typ nábytku bude ten nejlepší. Častokrát nedíváme ani na kvalitu, ale řešíme jen tu finančně nejméně náročnou variantu. Nicméně je třeba se na to podívat z dlouhodobého hlediska. A my si dnes povíme něco o nábytku z masivu a o jeho nesporných přednostech.

Neuvěřitelná životnost

Dlouhodobá životnost patří k jedné z největších výhod. Pokud budeme nábytek z masivu srovnávat s nábytkem z lamina, který je velmi často používán, masiv vám vydrží o desítky let déle. Díky jeho mohutnosti nedochází k rozbití nebo rozkývanou. Nábytek ze dřeva je typický svojí vysokou pevností a opravdovou odolností. Proto se Vám investice do nábytku z masivu z dlouhodobého hlediska vyplatí víc než nábytek z lamina.

Čím starší, tím lépe

Je třeba si uvědomit, že lamino jen napodobuje celkový vzhled přírodního dřeva, proto od něj nemůžete očekávat po pár letech nějaké zázraky. Dochází k viditelnému opotřebení a celkovému chátrání. Opak toho je ovšem klasické dřevo. Nábytek z masivního přírodního dřeva vypadá každým rokem lépe. Dochází k postupnému vybarvování a jeho vzhled je rok od roku atraktivnější. Navíc velmi příjemně voní a dodá Vašemu domovu tu správnou atmosféru.

Zdraví neškodný

Pokud si koupíte domů nábytek ze dřeva, uděláte nejlépe, jelikož patří k nejzdravějším variantám nábytku, které si domu můžete dát. Nedochází k uvolňování škodlivých látek, mezi něž patří například formaldehydy. Proto pokud si i Vy zakládáte na zdravotně nezávadném obydlí, dřevo by měla být jasnou volbou.

Ideální vzhled do každého interiéru

Máte super moderní domácnost a potrpíte si na posledních výstřelcích? Nebo jste se uchýlili k rustikálnímu stylu, který dodává domovu ten pravý nádech nostalgie? Nic není problém. Nábytek z masivního dřeva má univerzální vzhled a perfektně se hodí do každého interiéru. Je nadčasový a žádným způsobem nenarušuje interiér, ve kterém se nachází.

Článek vznikl díky spolupráci s drevko.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *