black metal table and chairs on green grass field during daytime

Stavba terasy nemusí být složitá: 5 věcí, na které byste během ní neměli zapomenout

Stavba terasy představuje skvělý způsob, jak si na zahradě vytvořit příjemné místo pro relaxaci. Představa trávení letních večerů na vlastní terase je opravdu lákavá, a proto se mnoho lidí rozhoduje přistoupit k její výstavbě. I když se může zdát, že stavba terasy je náročný proces, ve skutečnosti tomu tak nemusí být. Pojďte se s námi podívat hned na 5 věcí, na které byste během ní neměli zapomenout.

Plánování stavby

Plánování je základem úspěchu každé stavby. Přemýšlejte o tom, jakým způsobem chcete terasu využívat. Během plánování zvažte velikost terasy, umístění na zahradě a orientaci vzhledem k slunečnímu svitu. Připravte si také podrobný plánek, v němž si rozkreslíte jednotlivé části terasy. Využít však můžete ji již předpřipravené části například v podobě pergoly či altánu, který už jen složíte – jejich nabídku si můžete prohlédnout zde https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany.

Výběr vhodného materiálu

Pro dlouhodobou životnost terasy je klíčový správný výběr materiálu. Dřevo je populární volbou díky svému přírodnímu vzhledu a pevnosti. Pozornost však věnujte povrchové úpravě daného materiálu, který rozhoduje jak o odolnosti, tak i životnosti celé terasy.

Stabilita a bezpečnost

Před stavbou terasy se ujistěte, že jste vybrali vhodné místo pro její umístění. Jednat by se mělo o rovnou a zpevněnou plochu. Vytvořit si ji můžete buď pomocí betonu, ale i například štěrku či písku. Vždy se však přesvědčte o tom, že stavba bude sedět na místě.

Správné odvodnění

Správné odvodnění terasy je důležité pro ochranu materiálu před opotřebením. Během stavby terasy byste tedy měli použít doplňkový materiál, s jehož pomocí zajistíte, že se jednotlivé hranoly a terasová prkna nebudou dotýkat – vlhkost se tak nebude usazovat a narušovat samotnou stavbu.

Úprava a zastřešení terasy

Posledním krokem během stavby terasy je její úprava a případné zastřešení. Pokud jste pro stavbu použili běžná prkna bez jakékoliv úpravy, určitě je ošetřete speciálním nátěrem či lakem. V případě zastřešení terasy můžete volit buď rovné pergoly, nebo klasické altány. Společnost Pergola-Dřevěná.cz nabízí širokou škálu dřevěných pergol a altánů, jež si můžete následně svépomocí postavit nad dokončenou terasou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *