Chutný oběd lze uvařit i během pár minut. Naučte se vařit rychle a zároveň levně

Vaření se obvykle neřadí mezi nejoblíbenější části dne, a to především v případě, že nemáte zrovna času na rozdávání. Pokud musíte uvařit pro celou rodinu, je pravděpodobné, že se u toho pořádně zapotíte. Existuje však celá řada řešení, jak si lze vaření zpříjemnit nebo se mu alespoň částečně vyhnout. Dobrou volbou je plánování jídelníčku či vaření jednoduchých receptů.

Vytvořte si vlastní zásobník jednoduchých receptů

Pokud chcete ušetřit a zároveň si ušetřit spoustu starostí, je nejlepší vytvořit si vlastní zásobník receptů, které vám budou chutnat. Na internetu lze najít celou řadu jednoduchých receptů, s nimiž potěšíte nejen sebe, ale i svoji rodinu. Snažte se tedy vyhovět všem a vybírejte i recepty, které budou chutnat ostatním členům vaší domácnosti.

Ideální je například palačinky recept, s nimiž uděláte radost téměř každému. Dobrou zprávou je i fakt, že je lze kombinovat s celou řadou potravin, včetně ovoce, zeleniny, ale i masa. Mezi jednodušší a nenáročné recepty se řadí i různé omáčky, u nichž navíc nemusíte stát několik minut a neustále na ně dohlížet. Jako dobrý příklad nám postačí například rajská omáčka, kterou si vytvoříte během pár minut – podobně jako palačinky ji můžete kombinovat i s dalšími potravinami, jako jsou těstoviny nebo knedlíky.

Naučte se nakupovat udržitelně a levně

Jestliže si chcete ušetři čas, ale i nějaké ty peníze, určitě byste se měli zaměřit i na své nákupy. Nejdůležitější je v tomto ohledu plánovat, díky čemuž se můžete vyhnout i zbytečnému utrácení za potraviny, s nimiž nebudete během vaření počítat. Nejlepší je vybrat si jeden recept, rozepsat si potřebné potraviny a ty nakoupit – pokud si plánujete jídelníček, bude takových receptů samozřejmě více. Každopádně je dobré projít si i leták daného obchodu, v němž narazíte i na nemalé slevy a akční nabídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *