Mrazivé počasí si už vzalo první životy

Zima jako v Rusku

Zima jako v Rusku

Mrazivá vlna zasáhla v posledních dnech nejen Českou republiku, ale i zbytek Evropy. V mnoha zemích jsou hlášeny problémy na silnicích, dochází k omezení letecké dopravy. V celé Evropě si už zima vybrala svou daň v podobě sedmi lidských životů. Jen v české republice jsou hlášeny první dvě oběti.

Konkrétně v Praze jsou hlášeny dva případy umrznutí. Jeden muž měl umrznout v lese u Malešic, druhý v opuštěném domě v Řepích. V obou případech se mělo jednat o bezdomovce. Celkově se už za letošní zimu jedná o sedm smrtelných událostí podchlazení.

A to se ty velké mrazy teprve čekají. Podle meteorologů se ranní teploty budou v blízkých dnech pohybovat až okolo mínus 10-ti stupňů. Tyto teploty jsou zhruba o pět stupňů pod dlouhodobým průměrem, můžeme tedy říci že začátek letošního prosince je opravu mrazivý.

Pokud se Vám ale zdá, že máme v Česku velkou zimu tak si nezoufejte. Z Ruska, z Tyvské republiky která je na hranicích s Mongolskem jsou v dnešních dnech hlášeny teploty až mínus 40 stupňů. I v samotné Moskvě jsou již několik dní teploty kolem mínus 20 stupňů. V Moskvě tak již mají hlášeno více než dvacet případů umrznutí. Řada škol tam zrušila výuku, což by určitě uvítali u školáků v česku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *