V České republice padají teplotní rekordy! -24,1 °C

V České republice už několik dní silně mrzne! Sníh a mráz si už vyžádal několik lidských životů. Jen v Praze jsou za poslední dny hlášeny dvě úmrtí v souvislosti s velkými mrazy, další mrtví jsou hlášení z Ostravy. Během posledních dvou dnů zde umrzli tři muži. V pondělí by se ale mělo oteplit.

V České republice se na některých místech v posledních dnech pohybovaly teploty okolo mínus 20-ti stupňů. Na Horské Kvildě zaznamenali dokonce -24,1 °C, v Liberci a v Jizerských horách padly teplotní rekordy, kdy byla dosažena nejnižší teplota. Další velmi nízké teploty jsou hlášeny z jiných částí České republiky. V Praze se pohybují teploty mezi mínus deset až mínus třináct stupňů

Meteorologové předvídají, že zbytek tohoto posledního předvánočního víkendu bude i nadále mrazivý. Místy by navíc mohlo i sněžit. Od začátku týdne by se ale mělo postupně začít oteplovat. Až do Vánoc by ale mělo mírně mrznout a sněžit, měli by nás tedy čekat bílé vánoce na sněhu.

Mrazivá vlna s hustým sněžením zasáhla celou Evropu. Velké mrazy a množství sněhu je hlášeno z Itálie, Turecka, Polska nebo Francie. Problémy má především vlaková a letecká doprava.

Aktuální předpověď počasí

Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro nejbližší dny v České republice:

MeteoTV / Youtube

  1 Komentář

  1. Petr T.   •  

    Venku je teda pekelná zima, chodím navlečený do zimní bundy, šály, rukavic a čepice a stejně bych nejraději nevytáhl paty z baráku. Zlatá praha kde mají jen 10 stupňů, tady u nás na severu je to fakt síla, takový mráz si nepamtuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *