Dlouhodobá předpověď počasí červen – za déšť může sopka!

Celý měsíc květen bylo deštivé počasí. Dlouhodobá předpověď počasí na červen neslibuje nic moc lepšího. Má pršet a být zataženo. Mezi meteorology se objevují názory, že za deštivé počasí může i sopka na Islandu.

Dlouhodobá předpověď počasí červen

Dlouhodobá předpověď počasí na červen neslibuje žádné hezké počasí. Podle předpovědi počasí by minimálně i v první polovině měsíce červen mělo pršet a být převážně zataženo. Kdo se těšil na hezké letní počasí, má smůlu. Čím to je, že letošní jaro a začátek léta je tak deštivý?

Za škaredé počasí prý může sopka na Islandu

Několik odborníků na meteorologii, kteří se zabývají, mimo jiné vytvářením dlouhodobé předpovědi počasí vyslovilo domněnku, že současné počasí je do značné míry ovlivněno výbuchem sopky na Islandu. Při tomto výbuchu se do atmosféry dostalo obrovské množství sopečného prachu a popílku, který nyní může ovlivňovat to, jak vypadá počasí v květnu a červnu a je dost dobře možné že sopka na Islandu bude mít vliv na počasí i v průběhu léta.

Není to ale tak jednoduché. Počasí je poměrně komplexní záležitost a tak současné deštivé počasí není možné připsat pouze sopce na Islandu.

Za současné počasí prý může sopečný prach ze sopky na Islandu

Za současné počasí prý může sopečný prach ze sopky na Islandu

Můj názor, a ten názor mají všichni moji kolegové, je takový, že prokázat souvislost s islandskou sopkou nejde. Jsem skutečně přesvědčen, že to se současným počasím souviset nemůže, je to holý nesmysl,” uvedl klimatolog Jan Pretel v rozhovoru pro Idnes.cz

Jiný názor má jeho kolegyně:

Studie naznačují, že když dojde k velkému sopečnému výbuchu, může to ovlivnit počasí na dalších dvanáct měsíců. Doteď islandští vulkanologové a meteorologové nevěděli, kolik popela se dostalo do vzduchu. Teď už to množství odhadli a je tak vysoké, že podle nich dokáže ovlivnit a už ovlivňuje teploty a srážky v Evropě,” řekla v rozhovoru pro Idnes.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

Jaké bude počasí v červnu? Co slibuje dlouhodobá předpověď počasí?

Dlouhodobá předpověď počasí červen - déšť a bouřky

Dlouhodobá předpověď počasí červen - déšť a bouřky

V první polovině června by mělo převládat chladné a deštivé počasí.  Po celou první polovinu června by mělo být počasí se zataženou oblohou, občasnými přeháňkami a bouřkami. Maximální denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 18 – 24 stupňů. Noční pak v rozmezí 14 – 8 stupňů. Srážky se v červnu budou vyskytovat poměrně často a slunečné dny budou opravdovou výjimkou.

O moc lepší nebude ani druhá polovina měsíce červn. Pro druhou polovinu června slibuje dlouhodobá předpověď počasí stale občasné přeháňky a bouřky. Jediný rozdíl je ten že by se teploty měli pohybovat o něco výše. Maximální teploty by v druhé polovině června mohly vystoupnout až na 26 stupňů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *