Jaké bude počasí v červenci a o prázdninách?

Na některých místech České republiky již v pátek 25. června začali letní prázdniny. Zbytek školáků pak čekají poslední dva dny ve školních lavicích a budou prázdniny. Pokud Vás také čekají prázdniny, nebo plánujete letní dovolenou, pak Vás jistě zajímá, jaké bude v létě počasí. Jaká je tedy předpověď počasí?

Předpověď počasí na červenec a prázdniny

Minimálně začátek prázdnin by měl být podle dlouhodobé předpovědi počasí na červenec hezký a slunečný. Podle předpovědi meteorologů by nás mělo čekat slunečné a horké počasí. Na začátku prázdnin, by tak mělo být letní počasí, se vším co k tomu patří.

Jaké bude počasí v létě?

Jaké bude počasí v létě?

Této předpovědi počasí ostatně odpovídá i počasí jaké máme již několik posledních dní. Meteorologové pak slibují, že minimálně v první třetině měsíce července by se teploměr měl stabilně pohybovat okolo 30 stupňů, a rozhodně bychom neměli mít důvod stěžovat si na nedostatek sluníčka.

Dlouhodobá předpověď počasí na červenec

Výhled počasí – to jaké bude počasí celý červenec, už ale není tak optimistický, jako předpověď na začátek prázdnin. Dlouhodobá předpověď počasí na červenec říká, že zejména druhá polovina července by měla být deštivější. Je tedy pravděpodobné, že po hezkém letním počasí na začátku prázdnin nás čeká více oblačnosti a srážek. Teploty by se ale i tak měly pohybovat v rozmezí 20 – 26 stupňů.

Jaké bude počasí o prázdninách?

Z výše uvedené předpovědi počasí je vidět, že minimálně v první polovině července, na začátku prázdnin by mělo být počasí v česku typicky letní, a tak není žádný důvod nevyrazit někam ven nebo na dovolenou po Česku.

Dlouhodobá předpověď počasí na červenec pak říká, že druhá polovina měsíce by už měla mít horší počasí a pokud si chcete naplánovat dovolenou na tuto část měsíce a chcete mít jistotu, že si o dovolené budete užívat sluníčka, možná se vyplatí zvážit spíše dovolenou u moře, kde například v Řecku, máte téměř 100% jistotu, že celou dovolenou bude hezky a svítit sluníčko.

Dlouhodobá předpověď počasí na zbytek prázdnin 2010 je pak příliš obecná, než aby se zatím dalo mluvit o nějaké pořádné předpovědi počasí. Vzhledem ke spolehlivosti podobných dlouhodobých předpovědí počasí se u počasí na srpen dá zatím vycházet jen z toho, jaké bylo počasí v minulých letech a to není příliš spolehlivé.

Hezká letní dovolená

Pokud si na nejbližší dny plánujete dovolenou ať už v Česku nebo někde v zahraniční (třeba v Řecku), přejeme vám, abyste si to pořádně užili a aby vám počasí nezkazilo zážitky z vaší letní dovolené!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *