Jaké bude počasí na velikonoce?

Když pomineme křesťanský aspekt velikonočních svátků, tak velikonoce jsou považovány za „svátky jara“. Asi každý má velikonoce spojené s představou prodlouženého víkendu a hezkého počasí. Jaké bude počasí na velikonoce 2011?

Velikonoce 2011

Velikonoce neboli velikonoční svátky připadají v roce 2011 na 21 duben (zelený čtvrtek) až 25. Duben (velikonoční pondělí). Díky tomu že velikonoce jsou pohyblivý svátek, který nemá pevné datum, tak v roce 2011 to vychází až na nejzazší možný termín.

Počasí na velikonoce

Asi každý má velikonoce spojené s představou hezkého počasí. Na velikonoce už obvykle bývá hezky, venku se dá chodit na lehko, a pomalu už začíná všechno kvést nebo se alespoň zelenat. Díky tomu že velikonoce jsou spojené s prodlouženým víkendem (pro někoho „jen“ tři dny volna, pro jiné hned pět), tak by se asi všem líbilo, kdyby bylo pěkné počasí, aby se dalo vyrazit někam ven, do přírody, na chatu nebo prostě kamkoliv.

Jaké bude počasí na velikonoce? Čeká nás hezký a slunečný prodloužený víkend?

Jaké bude počasí na velikonoce? Čeká nás hezký a slunečný prodloužený víkend?

Předpověď počasí na velikonoce

Pokud vás zajímá, jaké bude počasí na velikonoce 2011, tak podle aktuální předpovědi počasí, by mělo být s největší pravděpodobní hezky. Konkrétní předpověď je následující:

  • Předpokládáme, že bude polojasno, ojediněle při zvětšené oblačnosti přeháňky.
  • Nejnižší noční teploty 8 až 3 st. C, nejvyšší denní 17 až 22 st. C.

Takže předpověď počasí na velikonoce je poměrně příznivá, i když vzhledem k tomu, že v posledních dnech má počasí poměrně proměnlivý charakter, tak není 100% jisté, že tato předpověď vyjde.

Dlouhodobá předpověď počasí na duben

Když se podíváte, jaká byla dlouhodobá předpověď počasí na duben, tak zjistíte, že původní předpoklady byly, že v této části měsíce by mělo být převážně chladnější počasí. To sice platilo skoro celý minulý týden, ale o víkendu před velikonocemi se udělalo hezké a teplé počasí, se kterým meteorologové ve své předpovědi moc nepočítali.

Nyní dlouhodobá předpověď počasí na duben říká, že v týdnu od 18. Dubna až do velikonoc by nás mělo čekat hezké a teplé počasí, které by už mohlo začít připomínat letní počasí. Po celý týden by měla být jasná obloha, kterou doplní teploty až kolem 25 stupňů Celsia.  Na horách by pak měli roztát poslední zbytky sněhu a zima tak definitivně končí.

Letní počasí o velikonocích

V úterý  19. dubna by se teplota měla vyšplhat až na 21 stupňů, a od čtvrtka pak dlouhodobá předpověď počasí předpokládá letní teploty až 25 stupňů Celsia.

Vypadá to, že počasí na velikonoce 2011 by mohlo být opravdu velmi pěkné a že si budeme moci užít prodloužený víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *