Jak na bezproblémovou hygienu v ložnici? Začněte u přikrývky

Rádi byste zaručili všem obyvatelům ložnice co největší komfort a ničím nerušený odpočinek? Dbáte na vysoké standardy hygieny, ať už z nutnosti, nebo jen pro jistotu? Pak vás určitě nemohly minout tzv. lůžkoviny pro alergiky. Ne vždy jsou však tak účinné, jak na první pohled vypadají.

Dejte si pozor zejména na „antialergické přikrývky,“ nabízené v supermarketech a podobných nespecializovaných prodejnách. Už samo tohoto označení je totiž zavádějící. Není totiž alergik jako alergik. Nemocný člověk, citlivý například na husí peří, potřebuje jiné produkty a zacházení, než alergik reagující na roztoče a jejich výměšky. Vždy tedy pátrejte, co se pod konkrétním označením skrývá. A jaké existují možnosti?

Proč je právě tahle přikrývka vhodná pro alergiky?

Tak zní otázka, kterou byste si při nákupu přikrývky měli položit – a nejenom sobě, ale také zodpovědnému prodavači. Měl by znát přesnou odpověď. A jak poznat, že skutečně ví, o čem mluví?

Tahle přikrývka je z dutého vlákna, protože…

Už dávno není pravda, že antibakteriální přikrývky musí být vyrobeny výhradně z umělých materiálů, protože jde o místo, kde se roztočům nedaří. Skutečnost je bohužel zcela jiná. Těmhle malým záškodníkům se bude dařit kdekoliv, kde mají dostatek potravy – tedy klidně i v dutém vlákně. Peřiny a polštáře z umělého materiálu bez další úpravy tak antialergické nejsou ani náhodou.

Zmást vás může také označení zdravotní přikrývky. Od ostatních se odlišují svou odolností vůči vysokým teplotám. Jejich hranice však nezačíná na 60 °, ale až na 90 °C a více. Jedině tato teplota spolehlivě zničí všechny choroboplodné zárodky a roztoče.

Jednička v boji proti bakteriím a roztočům? Ionty stříbra

Skutečně kvalitní antibakteriální produkty musí obsahovat substance, bránící množení nežádoucích mikroorganismů.  A nezáleží přitom, zda je o vlněné nebo třeba péřové přikrývky. Mezi absolutní špičku patří ionty stříbra, jež omezují výskyt mikroorganismů, i produkci nepříjemného zápachu při nadměrném pocení.

Další možností jsou přikrývky s přírodní úpravou vyrobené z bambusových vláken. Krom stálých antibakteriálních a protiplísňových účinků se mohou pochlubit i vysokou savostí a skvělými termoregulačními vlastnostmi.

Milovníci snadné údržby pak jistě ocení i lůžkoviny vyrobené z vláken LYOCELLU. Pro zachování  jejich jedinečných vlastností, v čele s výbornou nasákavostí potu, je postačí svěřit bubnu pračky pouze 1× ročně. Bez obtíží vydrží teplotu 60 °C, a navíc rychle a dokonale vyschnou (během sušení je vhodné výrobek několikrát obrátit a přeložit).

Vybíráte antialergickou přikrývku, nebo se chcete jen seznámit s dostupnými možnostmi? Navštivte specializovaný e-shop ZdravaLoznice.cz, kde najdete vše od produktů z umělého vlákna až po péřové či vlněné přikrývky vhodné pro alergiky. Udělejte ze své ložnice oázu pohody a odpočinku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *