Vyčerpaly Vánoce vaše finanční rezervy? Řešením může být i dobře vybraná půjčka

Pokud vám chybí jen pár tisícovek do výplaty, nejde o žádnou ostudu. Zvláště teď, když vaše rezervy odvanuly sváteční přípravy a dovolená. Abyste však nový rok nezačali průšvihem, dobře si rozmyslete, od koho si chybějící penze půjčíte.

Doba, kdy se velké banky drobným částkám v úvěrech vyhýbaly, protože jim to zkrátka nestálo za tu administrativu, spí naštěstí už dávno v propadlišti dějin. Prim převzaly efektivní krátkodobé půjčky, nabízející žádanou hotovost často i do druhého dne. Jak si však mezi nimi vybrat tu správnou?

Pomoc nemusí přijít jen od banky

Obáváte se, že vám banka z nejrůznějších důvodů nepůjčí, nebo jednoduše nechcete, aby vaše dluhy kdekoliv figurovaly? Řešením mohou být nebankovní půjčky bez registru. Nebude jim vadit, že telefonní operátor už po jednom měsíci od nezaplacené faktury poslal zápis do SOLUSU, ani nebudou zjišťovat, zda máte “podle tabulek“ na půjčku nárok.

Mezi základní znaky bezpečné nebankovní půjčky patří:

  • bezplatné předčasné splacení úvěru,
  • možnost sjednání on-line,
  • zaslání peněz i přes bankovní účet (nejenom poštovní poukázkou),
  • absence takových dokumentů, jako je ručitelská smlouva, směnka, rozhodčí doložka apod.

Naopak nabízí-li si poskytovatel „půjčku každému,“ nesestavuje si svůj vlastní scoring, splacení půjčky váže vždy na větší či menší poplatky, nebo vyžaduje jednání výhradně přes (obvykle placenou) telefonickou linku, a žádá jakéhokoliv poplatky předem, jděte od něj dál. S velkou pravděpodobností mu totiž nejde o to, abyste svou půjčku snadno splatili, ale naopak si brousí zuby na sankce, uložené při zpoždění.

Vsaďte na jistotu a porovnávejte

Nechcete-li ztrácet s vyřizováním půjčky příliš mnoho času, vsaďte na ověřené poskytovatele. Mezi ty oblíbené patří například půjčka Home Credit. Orientovat se můžete i podle zkušeností svých známých, referencí na internetu nebo skrz internetový porovnávač. Ukáže vám, kde srovnat půjčky, a jak si vybrat tu nejlepší. Pár minut navíc, které strávíte zadáváním potřebných údajů, za získanou úsporu zcela jistě stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *