Vyplatí se vám šatní skříně s posuvnými dveřmi?

Bydlíte i vy v malém bytě a neustále se potýkáte s nedostatkem úložného prostoru? Pak máme pro vás velmi dobrý tip. Ukážeme vám, zda se vám vyplatí pořízení šatních skříní s posuvnými dveřmi, a kde v interiéru se uplatní nejlépe.

Ideální šatní skříně by měly poskytnou dostatečně velkorysý úložný prostor pro skutečně pestrou paletu oděvů, sezónních věcí, bot, ručníků, ložního prádla ale i hraček vašich ratolestí. Šatní skříně s posuvnými dveřmi tak snadno nahradí i část nábytku v dětském pokoji nebo koupelně.

Na co si dát pozor pří výběru šatní skříně?

Tiché otevírání a kvalitní kovové lišty – to jsou hlavní přednosti, které by měly dobře zvolené šatní skříně s posuvnými dveřmi mít. Dobrým tipem je také zrcadlo na jedné či obou částech posuvných dveří. Mezi další přednosti patři i:

  • všestranné využití,
  • úspora prostoru,
  • široký výběr produktů,
  • životnost,
  • cena.

Připravte se ovšem na větší náročnost při výběru. Snažte se především dobře zaměřit svěřený prostor – v ideálním případě by po žádné straně skříně neměl vzniknout hluchý kout nebo prostor, kde by se jen zbytečně usazoval prach a jiný nepořádek.

Dobře si také rozmyslete, co byste rádi ve skříni uložili. Dlouhé kabáty a halenky, bezpodmínečně vyžadující zavěšení na ramínkách, budou mít jiné nároky na rozčlenění úložného prostoru, než několik hromádek ručníků a ložního povlečení. Neměly by chybět ani zásuvky na drobnější módní doplňky (ponožky, kravaty, šátky apod.).

Vsaďte na správné rozměry

Aby byl váš výběr o něco jednodušší, máme pro vás malou nápovědu. Ať už máte v merku levné šatní skříně nebo modely přes celou zeď, rozhodně neustupujte z těchto kritérií:

  • výška šatní skříně by měla být minimálně 150 centimetrů,
  • šířka pak 60 cm, a k tomu ještě 10 cm navíc pro vodicí lišty.

Na svetry a další oblečení, které i po složení jen obtížně udržuje svůj tvar, se budou hodit výklopné koše s praktickými držadly. A businessmanům by neměl chybět ani praktický kravatovník či opasovník. Vyberte si šatní skříň přesně podle svých požadavků třeba na Dona-shop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *