Ionizace vody: Vše, co potřebujete vědět
Naše tělo je z velké části tvořeno vodou, je tedy zřejmé, že dostatečný příjem tekutin je velmi důležitý pro jeho správné fungování. Je ale nutné hlídat jejich kvalitu, aby náš organismus dostával to, co skutečně potřebuje. Jaká voda je pro lidský organismus nejlepší, a jaká voda je naopak ke každodenní konzumaci zcela nevhodná?
Zásaditá, nebo kyselá voda?
Obě varianty mají svá pro a proti, přičemž jejich použití je naprosto rozdílné. Zásaditá voda je ideální ke každodenní konzumaci, neboť zabraňuje nadměrnému překyselování organismu, které mnohdy stojí za nevysvětlitelnou únavou, oslabeným imunitním systémem a podobně. Navíc napomáhá chránit buňky před předčasným stárnutím a vyšší hladina kyslíku v zásadité vodě je předpokladem dobré duševní svěžesti a pohody.
Kyselá voda sice není vhodná k vnitřnímu požití, ale i přesto nalézá nejen v domácnostech všestranné použití. V první řadě může posloužit jako slabší dezinfekční prostředek, ale i jako léčivý přípravek, například při zánětu horních dýchacích cest se používá jako kloktadlo, dále také k léčbě plísňových onemocnění na končetinách.
Kvalitní voda v domácích podmínkách
Moderní ionizační přístroje umožňují výrobu kyselé, zásadité nebo neutrální vody přímo v domácnosti. Kohoutková voda je tak zbavena různých škodlivin, chlóru, dusičnanů a těžkých kovů. V poslední době se velmi dobře osvědčují také přenosné ionizační láhve, které jsou vyrobeny z mimořádně odolného borosilikátového skla. Pomocí rychlé elektrolýzy lze získat vodu obohacenou o molekuly vodíku, které v těle působí jako velmi silné antioxidanty. Nabíjení láhve se neliší od nabíjení mobilního telefonu.
Ionizace vody pro soukromé použití je tak velmi jednoduchá, o čemž se můžete přesvědčit na https://pristrojeprozdravi.cz/ionizace-vody, kde najdete různé přístroje nejen pro ionizaci vody, filtraci a podobně.