Pomegranate Fruit Sweet Vitamins  - SusaWick / Pixabay

Očistu organismu můžete zvládnout i s minimálním úsilím

Jarní únava není žádným vymyšleným pojmem – do puntíku nám vrací to, co jsme v otázce svého těla v minulém roce zanedbali. A protože každý z nás má na kontě nějaký ten hříšek, určitě není od věci sáhnout po pořádné detoxikaci.

Kopřiva jako osvědčená stálice, která roste na každém rohu

Chcete opravdu účinný detox? Pak vám kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) nabídne svůj kořen, ten totiž obsahuje více účinných látek než pouhé listy. Užívat ji může prakticky kdokoli (vyjma osob s revmatem) a čaj z ní chutná také poměrně dobře. Z další bylin se vám může hodit i bříza bělokorá (Betula pendula) či jalovec obecný (Juniperus communis subsp. Communis).

Jak na zrychlený jarní detox

Tlačí vás čas, protože se na obzoru objevují první obtíže v podobě jarních alergií apod.? Pak svou detoxikaci zkuste zrychlit. Sepište si rozpis na týden, přičemž doporučujeme začít v sobotu. Vyberte si bylinku a připravujte si čaj 2-3× denně. Do toho se snažte maximálně upravit svůj jídelníček (sázejte zejména na ovoce a zeleninu, naopak vynechte polotovary, chipsy, sušenky a pod.) a vyvarujte se také kouření a užívání alkoholu.

Úskalí detoxu „podomácku“

Ovšem ne vždy je užívání bylinek vhodné. Jen málokdo si totiž dokáže opravdu poctivě připravit 3× denně čerstvý čaj (z odleženého se řada účinných látek ztrácí), a navíc ne všechny bylinky lze užívat bez omezení. Pokud tedy s detoxikací začínáte, je mnohem lepší vsadit na ty ověřené, jako je Ostropestřec mariánský plus artyčok.

Neužíváte čaj, ale silné extrakty, uzavřené v kapslích. I tady je doporučeno užívání 3× denně, jde ovšem o proces mnohem komfortnější. A co v jedné kapsli najdete?

  • Ostropestřec mariánský (80% extrakt) – 250 mg
  • Artyčok zeleninový (extrakt z listů 10:1) – 250 mg

Získáte účinné pomocníky nejen na očistu organismu, ale i pro regulaci tělesného tuku, podporu jater apod. Ostropestřec plus Artyčok Naturvita zakoupíte výhodně na stránkách Gigalékárna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *