Detoxikace a hubnutí

Ne každá detoxikace organismu je vhodná. Řiďte se správnými zásadami detoxikace a pomozte svému tělu nejen zhubnout ale i k vitalitě.

Existuje mnoho stravovacích plánů, které slibují detoxikaci vašeho těla a zároveň zhubnutí. Některé spočívají ve vyřazení některých potravin z vašeho jídelníčku, jiné používají bylinné doplňky, a některé doporučují vyřadit celou řadu potravin a konzumovat pouze potraviny přírodně.

V současné době právě detoxikací těla můžeme dosáhnout neuvěřitelné výsledky nejen při hubnutí. Žijeme ve světě, kde všude kolem nás působí toxiny. Toxiny dýcháme, a také denně konzumujeme ve stravě. Postupem času tyto toxiny mohou způsobit nadýmání, problémy s pletí, přispívají k nadváze a dokonce mohou způsobit i závažnější zdravotní problémy. Výborných výsledků můžete dosáhnout s některými přípravky na detoxikaci.

Jak na detoxikaci

Nicméně, k jakékoliv detoxikaci bychom měli přistupovat opatrně, bohužel existuje i mnoho dezinformací a některé nesprávné postupy detoxikace mohou způsobit více škody než užitku. Výrazně omezení potravy, zda tekutin může mít za následek zvýšený stres i další negativní projevy, které mohou převážit výhody detoxikace. Dalšími negativními projevy mohou být bolesti hlavy, nedostatek energie, nevolnost, chutě na potraviny, které jste přestali jíst.

Jedním z nejlepších způsobů, jak své tělo detoxikovat a zhubnout, je rozumně sestaven stravovací plán. Snažte se ze svého jídelníčku vyloučit konzervanty, polotovary, zaměřte se na přírodní, nezpracované potraviny.

Dále vylučte rafinovaný cukr (včetně slazených nápojů), umělá sladidla, nasycené tuky, kávu, alkohol. Naopak konzumujte potraviny, které nebyly ošetřeny pesticidy nebo nebyly zpracovány. Tím, že budete jíst celozrnné potraviny, hodně zeleniny a ovoce, poskytnete vašemu tělu vlákninu, kterou potřebuje k vyloučení toxinů přes trávicí trakt z těla ven. Také byste měli vypít dostatek čisté vody, která je nezbytná pro samotný proces detoxikace.

Pro detoxikaci je důležité i cvičení, protože zvyšuje množství kyslíku v krvi, což zvyšuje efektivitu práce ledvin a játrech, což jsou hlavní detoxikační orgány našeho těla. Také pohyb aktivuje lymfatický systém, který se také výrazně podílí na detoxikaci organismu.

Kvalitně sestavený stravovací plán, podle zásad zdravého životního stylu vám pomůže detoxikovat se bez zbytečného stresu a navíc se Vám podaří i zhubnout. Krátkodobé detoxikace, které slibují zázraky, mohou vaše tělo připravit o živiny, které potřebuje k optimálnímu fungování. Tedy hladovění a detoxikace nemají vůbec nic společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *